Bezpečnost potravin

Delegace EK: Ramiro Cibrián navštíví 16. a 17. ledna jižní Čechy

Vydáno: 15. 1. 2003
Autor:

informace o souvislostech vstupu ČR do EU, starostové měst, zástupci neziskových organizací, budoucnost ČR v EU, povodně

Velvyslanec a vedoucí Delegace Evropské komise v České republice Ramiro Cibrián navštíví v rámci informační strategie o vstupu České republiky do EU 16. a 17. ledna Strakonice, Písek, Český Krumlov a Prachatice. Naváže tak na sérii cest do všech nově vzniklých krajů v České republice, kterou absolvoval během loňského roku.
“Přijel jsem do jižních Čech, proto, abych prostřednictvím účasti v debatách se starosty, občany, podnikateli a neziskovými organizacemi pokračoval v informování veřejnosti o souvislostech vstupu České republiky do Evropské unie. Loňská série návštěv v krajích se ukázala jako velmi účinný způsob přímé komunikace s občany. Proto se budu snažit do červnového referenda diskutovat o vstupu do EU s co nejvíce lidmi v menších městech v regionech České republiky,” zdůraznil Ramiro Cibrián.
Mezi nejdůležitější setkání během dvoudenní návštěvy bude dopoledne 16. ledna patřit diskuse Ramiro Cibriána u kulatého stolu se starosty měst v regionu, zástupci neziskových organizací a novináři ve Strakonicích, která bude zaměřena na využívání peněz ze strukturálních a kohezních fondů Evropské unie. Ve stejný den odpoledne se Ramiro Cibrián setká se seniory na debatě o dopadech členství v EU v Písku a se zástupkyněmi ženských organizací opět ve Strakonicích, kde bude na závěr dne diskutovat o budoucnosti České republiky v EU také se širokou veřejností.
Druhý den návštěvy věnuje Ramiro Cibrián Českému Krumlovu a Prachaticím. V Českém Krumlově se během dopoledne opět setká u kulatého stolu při diskusi o rozvoji euroregionu Šumava s místními starosty. Odpoledne pak zamíří na debatu se seniory do Prachatic. Kromě těchto akcí se Ramiro Cibrián krátce sejde také se starosty Strakonic, Písku, Českého Krumlova a Prachatic.
Na veřejných akcích občané obdrží informační materiály o EU a o vstupu ČR do Unie a budou se moci zeptat na cokoliv, co je v souvislosti se vstupem do EU zajímá.
Program návštěvy Ramiro Cibriána v jižních Čechách 16.-17. ledna:
Čtvrtek, 16. ledna 2003
9:30 Setkání se starostou Strakonic Pavlem Vondrysem; Městský úřad Strakonice, Velké náměstí 2, Strakonice
10:00 Diskuse u kulatého stolu; Amber hotel Bavor, Na Ohradě 31, Strakonice, sal. 2
11:30 Setkání se starostou Písku Lubošem Průšou;
Následuje briefing pro média; Městský úřad Písek, Velké nám. 114, Písek, Obřadní síň
12:40 Návštěva míst zasažených povodněmi; Písecký most, škola T.G.Masaryka, Písek
13:00 Setkání se seniory; Stravovací a společenské středisko pro důchodce, nábřeží 1. máje 2142, Písek, jídelna, 1. poschodí
15:00 Setkání se ženskými organizacemi; Restaurace Palermo, ul. Na Křemelce, zimní stadión
17:00 Veřejná debata; Dům kultury, Mírová 831, Loutkový sál, Strakonice
Pátek, 17. ledna 2003
9:00 Diskuse u kulatého stolu; Budova bývalé Prelatury, Horní 155, Č. Krumlov
10:45 Press briefing za účasti Ramiro Cibriána a starosty Č. Krumlova Františka Mikeše; Městský úřad, náměstí Svornosti 1, Český Krumlov
12:00 Setkání se starostou Prachatic Janem Bauerem; Městský úřad Prachatice, Husova 103, Prachatice
12:30 Diskuse u kulatého stolu; Vinárna Nad branou, Kostelní nám. 19, Prachatice
15:00 Setkání se seniory; Radniční sál – stará radnice, Velké nám., Prachatice

Kontakt: Dušan Ondrejička, Delegace Evropské komise, Pod hradbami 17, 160 00 Praha 6, tel.: 02/2431 2835.

e-mail: info@iceu.cz http://www.evropska-unie.cz
ICEU-Speciál