Bezpečnost potravin

ChemScan – optimální kombinace rychlosti a citlivosti

Vydáno: 21. 9. 2005
Autor:

ChemScan®RDI jakožto revoluční mikrobiální detekční metoda představuje unikátní kombinaci rychlosti a citlivosti mikrobiologické analýzy.

Metoda je založena na přímém styku počítání buněk již od jedné kolonie a je u bakterií, plísní a kvasinek vyhodnocena za méně než 90 minut. Platí to i pro spóry, stresované či velmi citlivé mikroorganizmy.

 

Zatímco klasická mikrobiologie a jiné mikrometody jsou založeny na vyhodnocení růstové fáze organizmů, Chem Scan RDI tuto fázi nevyžaduje. Tím se stává výrazně rychlejší a citlivější než ostatní metody. Využívá dvě revoluční technologie – fluorescenční označování buněk a laserové snímání každé označené buňky. Vyhodnocení výsledků má vysokou vypovídací schopnost a velmi urychluje celou analýzu.

 

Aplikace: mezioperační analýza pitné vody, analýza komerčních stolních a minerálních vod, analýza surovin a matriálů, vstupní kontrola, bio-indikátory, ověření kvality čisticího procesu, monitorování fermentačních procesů, hygiena (monitoring ovzduší, povrchů i zaměstnanců potravinářských provozů), ochranný imunitní test.

 

Podrobnosti na www.biopro.cz