Bezpečnost potravin

Brána k informacím o EU je už i v češtině

Vydáno: 18. 3. 2004
Autor:

Informační portál EU EUROPA, který najdete na adrese: http://europa.eu.int  je tak nyní k dispozici i v češtině. Na adrese: http://europa.eu.int/pol/env/index_cs.htm  pak najdete rozhraní, věnované politice EU v oblasti životního prostředí. ŽP

Předseda Evropské komise Romano Prodi a 10 kandidátů na nové komisaře zahájili včera provoz první části internetových stránek o Evropské unii v jazycích nových členských států. Informační portál EU EUROPA, který najdete na adrese:  http://europa.eu.int je tak nyní k dispozici i v češtině, slovenštině, slovinštině, estonštině, litevštině, lotyšštině, maďarštině a dalších jazycích nových členských státu Unie. Česká verze portálu EUROPA je na adrese: http://europa.eu.int/index_cs.htm.

Občané z přistupujících zemí zde nyní získají přístup k základním informacím o cílech EU, jejím historickém vývoji, činnostech a orgánech a institucích ve všech devíti nových úředních jazycích. Mohou se také dovědět více o rozhodovacích procesech v EU a o tom, kde nalézt oficiální dokumenty.

Právní předpisy EU, které jsou na portálu EUROPA k dispozici v současných 11 úředních jazycích, se již překládají do zbývajících jazyků a budou se na stránky postupně přidávat. Ostatní stránky s informacemi obecného rázu budou zpřístupněny v nových jazycích v průběhu května a června 2004.

Na adrese: http://europa.eu.int/pol/env/index_cs.htm pak najdete rozhraní, věnované politice EU v oblasti životního prostředí. Zároveň jsou zde odkazy na stránky generálního ředitelství pro životní prostředí (DG Environment), Výboru pro životní prostředí Evropského parlamentu či informace o možnostech získání grantů a dotací, vypisovaných Evropskou komisí. Řada odkazů zatím stále ještě vede k původním anglickým verzím stránek, ale informace v češtině budou postupně přibývat.
(MŽP ČR)

http://www.ekolist.cz

EkoList, 17. 3. 2004