Bezpečnost potravin

Bezpečnost potravin aneb řekni to písní…

Vydáno: 11. 4. 2005
Autor:

Formy vzdělávání veřejnosti v oblasti bezpečnosti potravin jsou velmi různorodé. Americký specialista na toxikologii nabízí velmi netradiční způsob: nezbytné a zajímavé informace svým posluchačům prostě zazpívá.

Dr. Carl Winter je uznávaný specialista na potravinářskou toxikologii z University of California Davis. Již osm let spojuje svoje odborné znalosti a muzikantské dovednosti při organizování vzdělávacích akcí. Vtipné texty na hudbu z repertoáru známých skupin (Queen, Bee Gees, The Beatles aj.) lépe oslovují široké vrstvy spotřebitelů.

Dr. Winter využívá moderní aparaturu a nejnovější možnosti syntetizátorů a počítačové techniky a vystupuje jako „kapela jednoho muže“. Vytvořil parodie na texty známých hitů populárních skupin tématicky zaměřených na různé oblasti bezpečnosti potravin. Písně jsou přístupné na internetu. Autor již také prodal více než 15 000 CD po celém světě. Každoročně pořádá 20-30 představení na setkání vědeckých společností, odborníků z potravinářského průmyslu a  ochrany zdraví, výrobců a zpracovatelů zemědělských produktů, vzdělávacích pracovníků, organizací spotřebitelů a studentů základních i  středních škol. Koncem loňkého roku vydal nové CD s názvem Jsem ještě stále naživu s největšími hity o otázkách bezpečnosti potravin (bezpečnosti potravin, mikrobiologická rizika, zdraví a výživa, BSE, pesticidy, mytí rukou, biotechnologie aj. ).  

 

 

Písně, texty písní, doprovodné prezentace k písním v programu PowerPoint i objednávka nového CD jsou k dispozici na domovských stránkách projektu.

V příloze je uvedena ukázka doprovodné prezentace k písním „Mohou Tě zabít“ a „My jsme ty breberky“ na motivy hitů skupiny Queen  „We Will Rock You“ a  „We Are The Champions“.  Příloha : microbes_pisen.ppt [ppt ; 256000 bytů]

http://foodsafe.ucdavis.edu/music.html