Bezpečnost potravin

Zemědělské priority a program předsednictví

Vydáno: 19. 1. 2009
Autor: bodokova1

Témata, o nichž bude  ministr Petr Gandalovič  hovořit v Evropském parlamentu.

Ministr zemědělství ČR Petr Gandalovič vystoupí příští týden v Bruselu ve třech gesčně příslušných výborech Evropského parlamentu, kde představí priority a program českého předsednictví v resortu zemědělství.  19. ledna bude předsedat radě ministrů zemědělství a rybářství.
 
Část jednání rady ministrů zemědělství 19. ledna, v níž svým kolegům ministr Gandalovič bude prezentovat priority a program předsednictví, je možno (cca od 11 hodin) sledovat na http://www.consilium.europa.eu/videostreaming.
 
20. ledna v 15 hodin se uskuteční vystoupení ministra zemědělství České republiky pana Petra Gandaloviče ve Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova Evropského parlamentu.
 
21. ledna v 10 hodin vystoupí ministr Gandalovič ve Výboru pro rybolov EP a 22. ledna v 11 hodin představí zemědělské priority a program předsednictví ve Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Evropského parlamentu.
 
Součástí lednové pracovní cesty ministra Gandaloviče do Bruselu je také setkání s generálním tajemníkem COPA-COGECA panem Pekka Pesonenem 19. ledna a vystoupení na mezinárodní konferenci DG SANCO na téma pohoda zvířat dne 20. ledna. Ve stejný den proběhne v Evropském parlamentu prezentace českých potravin a nápojů.
 
 
Zdroj: Tereza M. Dvořáčková, tisková mluvčí Ministerstva zemědělství ČR pro předsednictví ČR v Radě EU