Bezpečnost potravin

Začal veletrh Víno&destiláty 2008

Vydáno: 15. 5. 2008
Autor:

Tisková zpráva MZe ČR ze dne 14.5.2008.

Dne 14.5.2008 začal populární, v pořadí už jedenáctý, ročník veletrhu Víno&destiláty. Tradičně se ho účastní i ministerstvo zemědělství se svým stánkem, na kterém podají odborníci informace o problematice spadající pod ministerstvo. Ministr zemědělství Petr Gandalovič osobně předá ocenění vítězům soutěže o Zlatý pohár veletrhu Víno&destiláty 2008.
 
Ministr zemědělství Petr Gandalovič předá ocenění dvěma nejlepším vínům v soutěži. Vítězné víno bude oceněno cenou premiéra ČR, druhé v pořadí pak cenou ministra zemědělství ČR. Obě ceny předá v 15:30 osobně ministr Gandalovič. V letošním roce získal cenu premiéra ČR vinař Bronislav Vajbar z Rakvic za víno Tramín červený, pozdní sběr, ročník 2007. Cenu ministra zemědělství ČR za druhé nejvýše ohodnocené víno získalo španělské fortifikované víno Gran Barquero Pedro Ximénez, které do České republiky dováží společnost BMC Brno. „Velmi mě těší, že na prvním místě je moravské víno. Je to pro mě důkazem, že úroveň a kvalita našeho vinařství neustále stoupá. Zároveň se snažíme pro naše vinaře vybojovat na evropské úrovni co nejlepší podmínky, což se nám myslím daří,“ řekl k ocenění ministr Gandalovič.
 
Ministerstvo zemědělství má na veletrhu svůj stánek, který je možno nalézt pod číslem 134 v levém křídle Průmyslového paláce na výstavišti v Praze-Holešovicích. Na stánku ministerstva se zájemce může detailně seznámit s veškerými předpisy v oblasti vinohradnictví, vinařství, destilátů, výroby či skladování lihu, pěstitelských pálenic a bezpečnosti potravin a nápojů a příbuzných oblastí. Návštěvníci mají možnost individuálně konzultovat i nejnáročnější problémy týkající se zmíněné problematiky. Navíc mohou odborníci MZe jednotlivým zájemcům poradit i v problematice podpor, a to na evropské i národní úrovni.

Petr Vorlíček, tiskový mluvčí MZe