Bezpečnost potravin

Webinář EFSA: Reprezentativnost polních pokusů s GMO plodinami

Vydáno: 23. 5. 2022
Autor: KM EFSA

On-line. 9. června 2022, 16:00-17:30 hod.

On-line

9. června 2022, 16:00-17:30 hod.

Registrace je možná do 3. června

Pokyny EFSA k agronomické a fenotypové charakterizaci geneticky modifikovaných rostlin vysvětlují, jak agronomické a fenotypové údaje podporují hodnocení rizik geneticky modifikovaných rostlin. Klíčovou zásadou těchto pokynů je reprezentativnost míst polních pokusů vybraných pro sběr agronomických/fenotypových údajů a údajů o složení. Podle této zásady by měly environmentální a agronomické podmínky polních pokusů zachycovat dostatečnou variabilitu v rámci souboru různých možných prostředí, v nichž mohou být geneticky modifikované rostliny pěstovány.

S cílem poskytnout praktickou pomoc při výběru míst polních pokusů používaných pro agronomickou/fenotypovou charakterizaci a charakterizaci složení GM rostlin pořádá EFSA veřejný webinář, na kterém představí veřejně dostupné GMO nástroje usnadňující výběr míst polních pokusů a posouzení jejich reprezentativnosti, vyvinuté EFSA.

K účasti jsou zváni zástupci podnikatelských subjektů, malých a středních podniků, jakož i laboratoří a zkušebních zařízení. Účastníci budou mít během webináře možnost pokládat dotazy.

Po skončení akce bude záznam webináře a prezentace zveřejněny na internetových stránkách EFSA.

Program webináře:

16:00 – 16:05 Zahájení, představení cíle webináře
16:05 – 17:00 GMO nástroje pro výběr míst polních pokusů a posouzení jejich reprezentativnosti
17:00 – 17:30 Q&A 

Registrace je možná prostřednictvím elektronického formuláře na webu EFSA.

Zdroj: EFSA