Bezpečnost potravin

Webinář EFSA: Poskytování dat o používání potravinářských aditiv a představení modelu FAIM

Vydáno: 13. 8. 2018
Autor: KM EFSA

Datum konání: 5. září 2018, 10:00 - 11:00 hod.

Aktuální data o množství potravinářských přídatných látek používaných v potravinách potřebuje EFSA pro svá vědecká hodnocení; především se to týká potravinářských aditiv schválených k používání před rokem 2009, která jsou nyní EFSA přehodnocována. Pro podporu použitelnosti sbíraných dat vytvořil EFSA šablonu určenou poskytovatelům dat, která umožňuje vkládat data v požadovaném formátu.

Všem, kteří se zabývají odhadem expozice potravinářským aditivům v potravinách, je určen nový Food Additive Intake Model (FAIM), který uživatelům umožňuje dělat vlastní odhady expozice.

V průběhu webináře bude účastníkům vysvětleno, jak správně vyplňovat šablonu pro poskytování dat o používání potravinářských aditiv a v praktické ukázce demonstrováno používání modelu FAIM.

Webinář je určený všem, kteří mají zájem poskytnout EFSA data o používání potravinářských aditiv a těm, kteří se chtějí seznámit s modelem FAIM.

V průběhu webináře budou mít účastníci možnost EFSA zasílat své dotazy, které budou po prezentaci zodpovězeny. Záznam webináře bude publikován.

Další informace a odkaz na on-line registrační formulář naleznete na webu EFSA.

Z technických důvodů je počet účastníků omezen na 500.

Zdroj: EFSA