Bezpečnost potravin

Veletrh Bioharmonie 2009

Vydáno: 21. 9. 2009
Autor:

Obnovený veletrh Harmonie, který se letos koná v pražském veletržním areálu Letňany ve dnech 8.-10. října, se představí v nové podobě – orientuje se na zdravou výživu, biopotraviny a potravinové doplňky.

Návštěvníci Harmonie se budou moci od 8. do 10. října seznámit s desítkami výrobců a dodavatelů biopotravin, ale také s řadou odborníků, specialistů na zdravou výživu.

„Touha po zdraví je přirozenou vlastností lidstva. Ne vždy jsou ovšem lidé ochotni tomuto cíli něco obětovat – pohyb, zdravá strava a zdravý životní styl obecně stojí obvykle více energie než opak. Počet těch uvědomělých ale roste – obzvláště v posledním desetiletí plném stresu a dalších nezdravých vlivů v našem okolí je trend „bio“ a „zdraví“ velmi populární,“ říká ing. Daniela Boučková z pořádající společnosti Terinvest.

Veletrh Harmonie by měl proto podle ní spotřebitelům posloužit k orientaci na trhu s bioprodukty, k poznání nových trendů a možností, jak propojit různé aspekty zdravého životního stylu. Veletrh bude totiž probíhat souběžně s veletrhem pro zdraví a krásu duše i těla Wellness Balnea a veletrhy Beauty Styl a Fitness Expo.

Z výrobců biopotravin se na Harmonii představí například Biopekárna Zemanka, které se již podruhé za sebou podařilo zvítězit v soutěži Česká biopotravina roku, nebo společnost Aromatis, s.r.o. výrobce populárních mléčných výrobků Amálka.

Návštěvníci se mohou těšit také na zajímavý doprovodný program, jehož součástí budou například kurzy zdravého vaření. Různé zdravé dobroty bude možné na Harmonii samozřejmě také ochutnat. Cateringová společnost Ráj chutí nabídne v exkluzivní veletržní restauraci širokou paletu tzv. čerstvých jídel (raw food). Jedná se o jídla z čerstvého ovoce, zeleniny, semínek a oříšků, které neprošly tepelnou úpravou. Díky tomu si zachovávají čerstvost a šťavnatost, jsou chutná, barevně pestrá a plná enzymů a vitaminů.

Návštěvníci budou moci ochutnat také znamenitou Fair Trade kávu a seznámit se s dalšími výrobky tzv. spravedlivého obchodu, jehož cílem je podporovat pěstitele v rozvojových zemích a potlačovat dětskou práci. O principech Fair Trade i osobních zkušenostech s dopady tohoto systému v Ugandě bude přednášet v sobotu odpoledne Lenka Černá z Excellent Plzeň.

Pomoc potřebným je spojena také s doprovodnou akcí veletrhu nazvanou Kouzelné jablíčko. Studenti Hotelové školy v Radlicích budou předvádět své umění a dovednosti na jablkách. Ta jsou pak po ošetření proti hnědnutí zabalena do ozdobných sáčků a prodávána za symbolickou cenu 30,- Kč. Výtěžek připadne nadačnímu fondu Kapka naděje.

Každý den bude od 12 a 15 hodin probíhat „cooking show“ s názvem Biománie po světě , při němž se návštěvníci budou moci seznámit s novými bio recepty a naučit vařit zajímavá jídla zdravé kuchyně.

Více informací najdete na www.harmonie.eu.

Zdroj: biospotrebitel.cz