Bezpečnost potravin

Tisková zpráva Státní veterinární správy ČR 24. 10. 2007 

Vydáno: 24. 10. 2007
Autor: pospisilova

Zateplete psovi boudu. Zpráva tiskového mluvčího Ing. J. Dubna

STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVA ČESKÉ REPUBLIKY
Slezská 7, 120 56 Praha 2, tel. tiskový mluvčí: 227 010 154, fax: 227 010 190,
Jistě není potřeba s nastávajícími chladnými dny psí boudu ucpat mechem, jako to činili Karafiátovi broučci, naopak mech nelze doporučit vůbec. Ale určitě je vhodné popřemýšlet o tom, že zvířata chovaná venku musejí mít možnost úkrytu, který by měl být chráněný před vlivy povětrnosti, a to se týká i psí boudy.
 
Základním požadavkem při chovu hospodářských i zájmových zvířat je chránit jejich životní prostor před neúměrným chladem a vlhkem. Je to základní podmínka, jak bránit nachlazení chovaných zvířat, či různým virózám i například nežádoucímu růstu plísní.
 
Dobře před vlhkostí odizolovaná a větratelná by měla být nejen ubikace psa, ale i králíkárna, kurník, či holubník. Stačí pozorovat, že má-li zvíře volbu, vždy si přece vybere místo suché a teplé. Kočka je v tomto například mistrem. Zkušenému chovateli zajisté není třeba tato fakta připomínat, ale začínající chovatel by ně neměl zapomenout.
 
Jen zvířata v dobré kondici, která jsou chována ve vhodných podmínkách a nejsou vystavována zbytečnému stresu, lépe odolávají infekcím a svému pánovi poskytují potěšení i užitek.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
 
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.