Bezpečnost potravin

Tisková zpráva MZe

Vydáno: 5. 11. 2007
Autor: pospisilova

Ministr Gandalovič navštívil Olomouc

Ministr zemědělství Petr Gandalovič dnes navštívil Olomouc a slavnostně přestřihl pásku u vodního díla Morava, Černovír a završil tak první etapu protipovodňových opatření v Olomouci. Spolu z ministrem Gandalovičem se slavnostního přestřižení pásky zúčastnili hejtman olomouckého kraje Ivan Kosatík, primátor města Olomouce Martin Novotný, ředitel Povodí Moravy s.p. Miroslav Duda a další významné osobnosti.

 

„Jsem velmi rád, že první etapa ochrany Olomouce je hotová, musíme pokračovat v dalším budování.“ říká ministr Gandalovič. Řada dalších ochranných opatření pro Olomouc i celé povodí Moravy je v současnosti připravována, náklady na tato opatření se pohybují v řádu stovek milionů korun.

 

Vodní dílo Morava Černovír je jedním z několika protipovodňových opatření spadajících do první fáze protipovodňové ochrany Olomouce. „Děláme vše pro to abychom zabezpečili občany před povodněmi“ říká ministr Gandalovič a dodává „ protipovodňová ochrana je jednou z mých priorit a děláme vše pro její rychlé budování.“ Na ochranu před povodněmi má ministerstvo zemědělství připraveno do roku 2012 zhruba 10 miliard korun. Programy připravené na budování protipovodňové ochrany pokrývají celé spektrum opatření, od velkých staveb až po odbahňování a obnovu rybníků v malých obcích.

 

Po slavnostním ceremoniálu a prohlídce staveb se ministr Gandalovič a další zúčastnění přesunou do Regionálního centra Olomouc a budou diskutovat a jednat o regionální problematice v oblasti protipovodňové ochrany i regionální problematiky.

 

 

 

Petr Vorlíček

tiskový mluvčí MZe