Bezpečnost potravin

Tisková zpráva  MZe ČR 12. 1. 2007

Vydáno: 14. 1. 2007
Autor: pospisilova

Ministr zemědělství Petr Gandalovič začal řešit situaci v ústecké Setuze Zpráva tiskové mluvčí T. Králové

 
Ministr zemědělství Petr Gandalovič dnes navštívil akciovou společnost Setuza v Ústí nad Labem, aby se přímo na místě seznámil s dopady exekuce na chod společnosti, její postavení na trhu, hospodaření a zaměstnance tohoto podniku.
 
Konkrétní řešení pohledávky státu za Setuzou však nebylo předmětem jednání. „Situace Setuzy je extrémně složitá. Je tedy logické, že tak brzy po nástupu do funkce ministra zemědělství nemohu přijít s řešením, které bude ideální pro všechny zainteresované strany,“ uvedl Petr Gandalovič. „Vnímám však, jak je tento problém citlivý a naléhavý, a pokusím se ho proto vyřešit co nejdříve to bude možné,“ dodal.
 
Ministr se sešel s generálním ředitelem a předsedou představenstva této potravinářské firmy Františkem Janů, výrobním ředitelem Radovanem Mackem, předsedou odborů Janem Judlem a členkou dozorčí rady Jaroslavou Faiglovou.
 
O tom, jaký vliv má situace v Setuze na město a jeho obyvatele, jednal ministr Petr Gandalovič také s primátorem Ústí nad Labem Janem Kubatou a starostou městského obvodu Střekov Vlastimilem Žáčkem.
 
 
 
 
Táňa Králová,  tisková mluvčí MZe