Bezpečnost potravin

Tisková zpráva MZe 6. 4. 2007

Vydáno: 6. 4. 2007
Autor: pospisilova

Ministr Gandalovič: Z Budějovického Budvaru se stane akciová společnost Zpráva tiskové mluvčí T. Králové

Národní podnik Budějovický Budvar se bude transformovat na akciovou společnost. Po dnešním jednání v pivovaru v Českých Budějovicích to řekl ministr zemědělství Petr Gandalovič. Budějovický Budvar navštívil společně s premiérem Mirkem Topolánkem.
 
„Chceme začít s transformací národního podniku na akciovou společnost. Nějaký podobný krok musíme udělat už proto, aby zde byl prostor pro další rozvoj pivovaru bez ohledu na jeho vlastnictví,“  uvedl ministr Gandalovič. Doplnil, že současná právní forma představuje řadu překážek, například nedovoluje používat cizí kapitál. Změna právní formy by tak byla součástí příprav na případnou privatizaci Budějovického Budvaru. Té však musí předcházet dořešení známkoprávních sporů.
 
Svou dnešní návštěvu jižních Čech zahájil ministr zemědělství Petr Gandalovič v Českém Krumlově jednáním s jeho starostou Lubošem Jedličkou.
Po dopolední prohlídce Budějovického Budvaru zavítal do závodu mlékáren Madeta v Českých Budějovicích.
„Jsem rád, že mlékárenská firma po mnoha kontrolách prokázala, že splňuje veškeré hygienické požadavky a je ekonomicky stabilizovaná,“ řekl ministr Gandalovič.
 
Jeho páteční program zahrnuje také setkání se zástupci Městského úřadu v Hluboké nad Vltavou. Na závěr se ministr setká s hejtmanem Jihočeského kraje Janem Zahradníkem.
 
 
 
Táňa Králová
tisková mluvčí MZe