Bezpečnost potravin

Tisková zpráva MZe 29. 5. 2007

Vydáno: 29. 5. 2007
Autor: pospisilova

Visegrádská čtyřka chce společně prosazovat zjednodušování administrativyZpráva tiskové mluvčí T. Králové

Země Visegrádské čtyřky chtějí společně prosazovat zjednodušení pravidel při uplatňování společné zemědělské politiky Evropské unie. Shodli se na tom dnes ministři zemědělství České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska při setkání ve slovenském Palárikovu.
 
Český ministr zemědělství Petr Gandalovič apeloval při jednání se svými protějšky z Visegrádské skupiny na jednotu při snižování administrativní náročnosti společné zemědělské politiky, což se týká všech druhů podpor, zejména přímých plateb, společných organizací trhů a bioenergetiky.
Slovenský ministr zemědělství Miroslav Juřena, polský ministr Andrej Lepper a maďarský ministr József Gráf podpořili návrh českého ministra Petra Gandaloviče na vznik pracovní skupiny, která bude jednat o technických záležitostech po uzavření cukrovarů společnosti Eastern Sugar.
Tématem dnešního jednání byla také bezpečnost a kvalita potravin, při kterém se ministři zemědělství dotkli rovněž otázek, jako jsou národní značka kvality, chráněné označení původu či chráněné zeměpisné značení. Ministr Gandalovič požádal své kolegy o neformální podporu při udělení značky české pivo, o niž žádáme Evropskou komisi.
 
 
Táňa Králová
tisková mluvčí MZe