Bezpečnost potravin

Tisková zpráva MZe 16. 10. 2007

Vydáno: 16. 10. 2007
Autor: pospisilova

Ministr Gandalovič dnes navštíví České Švýcarsko

 

Ministr zemědělství Petr Gandalovič dnes navštíví obec Krásná Lípa, kde bude slavnostně otevřen Dům Českého Švýcarska. Dům bude otevřen za účasti prezidenta republiky Václava Klause, jeho manželky Livie Klausové, hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce a dalších významných hostů.

 

Ministr Petr Gandalovič a prezident republiky Václav Klaus dnes v 16:00 slavnostně přestřihnou pásku, a otevřou tímto Dům Českého Švýcarska, v jehož správní radě zasedá i ministr Gandalovič. Všichni zúčastnění si posléze dům prohlédnou. Dům Českého Švýcarska je projekt za 170 mil. Kč. Je celý věnován oblasti Českého Švýcarska. Nalézá se v něm výstava fotografií a filmů z této oblasti. Dům je novým návštěvnickým a vzdělávacím centrem celé oblasti, je spravován obecně prospěšnou společností České Švýcarsko.

 

O.p.s. České Švýcarsko má za úkol prohlubovat přeshraniční spolupráci, regionální projekty, rozvoj šetrného cestovního ruchu a celou řadu dalších činností. Společnost byla založena v roce 2001 a v její správní radě zasedají například ministr Gandalovič, poslanci poslanecké sněmovny parlamentu ČR, zástupci krajského úřadu i velkých společností. „Aktivity o.p.s. České Švýcarsko považuji za velmi důležité pro rozvoj této krásné oblasti“ říká ministr Gandalovič a dodává „věřím, že Dům Českého Švýcarska se stane důležitým centrem pro turisty i pro občany Krásné Lípy a okolí.“

 

Za 6 let působení společnosti vznikla řada publikací a průvodců po oblasti a bylo realizováno mnoho akcí sloužících nejen k rozvoji cestovního ruchu, ale i ke zvýšení kvality života v oblasti díky vzdělávacím a sociálním projektům.

 

 

Petr Vorlíček

tiskový mluvčí MZe