Bezpečnost potravin

Tisková zpráva MZe 15. 10. 2007

Vydáno: 15. 10. 2007
Autor: pospisilova

Ředitel Lesů ČR byl na vlastní žádost odvolán

 

Ministr zemědělství Petr Gandalovič dnes dopoledne odvolal generálního ředitele Lesů České republiky Jiřího Holického na jeho vlastní žádost. Holický byl od února letošního roku pověřen řízením státního podniku po rezignaci svého předchůdce Františka Koníčka. V rámci potřeby rychlého řešení neutěšené situace v oboru pak byl v dubnu jmenován generálním ředitelem. Jeho management měl za úkol zejména urychlit likvidaci následků orkánu Kyrill, zpracovat dlouhodobou obchodní strategii Lesů ČR a stabilizovat a vyrovnat vztahy v celém lesnickém sektoru.   
                       

Jiřího Holického jsem odvolal na jeho vlastní žádost. Jeho důvody jsou osobní “ uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič.

Řízením státního podniku bude dočasně pověřen ing. Vladimír Dolejský, současný výrobně technický ředitel. Do konce týdne vypíšeme výběrové řízení na nového generálního ředitele.“ doplnil ministr Gandalovič. Při výběru bude ministerstvo spolupracovat s renomovanou personální agenturou ISG Personalmanagement.  Nový ředitel podniku Lesy ČR by měl být znám do konce tohoto roku.

 

Mgr. Ilona Chalupská

ředitelka odboru komunikace