Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Tisková zpráva MZe 14. 6. 2007 do kategorie

TZ MZe ČR > Zdroje ICBP - Archiv> TZ MZe ČR> Zdroje ICBP - Archiv

Tisková zpráva MZe 14. 6. 2007

Vydáno: 14.6.2007
Tisk článku
Návštěva ministra zemědělství Petra Gandaloviče v Bulharské republice a RumunskuZpráva tiskové mluvčí T. Králové

Ministr zemědělství uskuteční ve dnech 19. – 21. června pracovní návštěvu Bulharské republiky a Rumunska. V rámci této zahraniční cesty se ministr Gandalovič setká se svými protějšky, ministrem zemědělství a lesnictví Bulharské republiky Nihatem Tahirem Kabilem a ministrem zemědělství a rozvoje venkova Rumunska Decebalem Traianem Remeşem. Kromě těchto jednání ministr mimo jiné také slavnostně otevře podnik Hamé Romania.

 

„Jedním z hlavních cílů cesty je poskytnout novým členským státům Evropské unie, Bulharské republice a Rumunsku,  informace a naše zkušenosti se vstupem do EU v oblasti zemědělství. Budeme se věnovat také aktuálním celoevropským zemědělským tématům a představíme priority českého předsednictví,“ uvedl ministr Petr Gandalovič.

 

S bulharskými a rumunskými partnery chce dále jednat o implementaci požadavků EU na zdravotní nezávadnost a bezpečnost potravin, o programu rozvoje venkova a zkušenostech ČR v této oblasti či možnostech vzájemného obchodu. Jednání s bulharskou a rumunskou stranou by mimo jiné mohla pomoci také k nalezení společných názorů a stanovisek v rámci EU,“ dodává ministr.

 

Vedle zástupců ministerstva zemědělství, Státní veterinární správy ČR, Potravinářské komory ČR, Agrární komory ČR, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státního zemědělského intervenčního fondu doprovodí ministra Gandaloviče také početná podnikatelské mise.

 

Potravinářská komora ČR (PK ČR) očekává posílení pozic českých potravinářů na tamních trzích. Důkazem jejich zájmu je plánované otevření výrobního podniku společnosti Hamé v Rumunsku. Slavnostní otevření závodu se uskuteční za účasti ministra zemědělství Petra Gandaloviče. „Přítomnost pana ministra na této akci považujeme za dobrý signál k tomu, aby se i další potravinářští výrobci z ČR vydali podobným směrem,“ uvedl ředitel PK ČR Miroslav Koberna. Tajemník Agrární komory ČR Jan Záhorka k plánované cestě dodává: „Agrární komora vítá tuto příležitost přispět k zintenzivnění spolupráce s novými zeměmi Evropské unie.“

 

Pracovní návštěvu zahájí Petr Gandalovič vystoupením na podnikatelském fóru v Sofii. Poté proběhne pracovní jednání s ministrem zemědělství a lesnictví Bulharské republiky. Na odpoledne je naplánováno setkání ministra s českými krajany a poté návštěva vinařské oblasti Plovdiv.

Ve středu se delegace v čele s ministrem Gandalovičem přesune do Rumunska, kde se v Bukurešti nejprve setká s rumunským ministrem zemědělství a rozvoje venkova. Na programu je jednání např. o fungování platební agentury, mléčných kvótách či fytosanitární oblasti. Poté se v Poslanecké sněmovně Parlamentu Rumunska sejde s předsedy parlamentního a senátního výboru pro zemědělství, potravinářský průmysl a zvláštní služby.

 

Na závěr své pracovní cesty ministr zemědělství navštíví město Caracal, kde se zúčastní slavnostního otevření podniku Hamé Romania. S rumunským ministrem zemědělství společně přestřihnou pásku a prohlédnou si nové výrobny produkující paštiky, masové konzervy či cestovní občerstvení.

 

 

Táňa Králová

tisková mluvčí MZe

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021