Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Tisková zpráva MZe 10. 5. 2007 do kategorie

TZ MZe ČR > Zdroje ICBP - Archiv> TZ MZe ČR> Zdroje ICBP - Archiv

Tisková zpráva MZe 10. 5. 2007

Vydáno: 10.5.2007
Tisk článku
Petr Gandalovič zahájil mezinárodní potravinářský veletrh SIAL CHINA 2007 Tisková zpráva Mgr. I. Chalupské
 
Ministr zemědělství České republiky Petr Gandalovič dnes zahájil společně s ministryní zemědělství Španělského království Elenou Espinosou Manganou mezinárodní potravinářský veletrh SIAL CHINA 2007 v Šanghaji. V rámci letošního 8. ročníku se poprvé na veletrhu prezentuje i národní expozice MZe a českých firem.
 
„Veletrh SIAL patří mezi největší světové potravinářské výstavy. Obchodníkům a spotřebitelům tady chceme představit hlavně tradiční české exportní zboží, jako pivo, chmel, cukrovinky, masné výrobky nebo paštiky,“ uvedlministr Gandalovič.
Expozici České republiky zajišťuje ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Potravinářskou komorou ČR. Plocha stánku je 60 m2. V české expozici se v Šanghaji prezentují české firmy Bohemia Hop, a.s., Budějovický Budvar, n.p., Rupa, a.s., POEX Velké Meziříčí, a.s., Milkpol, s.r.o. a Svaz pěstitelů chmele České republiky.
„Jedním z hlavních cílů naší účasti na veletrhu je pomoci českým potravinářům dostat se na čínský trh. Některé české potravinářské výrobky jsou světoznámé, vyvážejí se prakticky do celé Evropy i do řady dalších zemí. Firmy mají zájem rozšířit prodej i na čínském trhu,“ vysvětlil ministr.
Petr Gandalovič zavítal na veletrh SIAL v rámci čtyřdenní pracovní návštěvy Čínské lidové republiky, kterou v doprovodu českých podnikatelů, zástupců ministerstva zemědělství, Státní veterinární správy, Potravinářské komory ČR a Státního zemědělského intervenčního fondu, absolvuje od 8. do 12. května 2007.
Pracovní návštěvu odstartoval ministr jednáním v Pekingu s představiteli čínské vlády, s ministrem zemědělství Sun Zhengcai, ministrem vodních zdrojů Wang Shuchengem, náměstkem ministra Státního úřadu pro lesnictví Li Yucai a náměstkem Společné správy pro dohled nad kvalitou, kontrolou a karanténou Wei Chaunzhongem. S čínskými partnery Gandalovič jednal mimo jiné o možnosti investic a dodávek technologií do Číny.
„Chtěli bychom do budoucna  zmírnit výrazně záporné saldo v agrárním zahraničním obchodu. Dovoz z Číny dlouhodobě převyšuje vývoz z ČR. Čína se v roce 2006 umístila na 12. příčce v sestupném pořadí všech zemí podle hodnoty dovozu, naproti tomu z hlediska vývozu z České republiky je Čína na 50. místě,“ upozornil ministr.
Petr Gandalovič v rámci veletrhu SIAL vystoupí na podnikatelském semináři, který proběhne na výstavišti New International Expo Centre – Puding v pátek dopoledne. Týž den navštíví ministr zemědělský podnik zaměřený na zpracování mléka. Na závěr své pracovní cesty, v sobotu 12. května, si pak mimo jiné prohlédne moderní zemědělský podnik.
 
Mgr. Ilona Chalupská
ředitelka odboru komunikace MZe
 
Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021