Bezpečnost potravin

SVS ČR hodnotí dosavadní průběh výlovů

Vydáno: 30. 10. 2009
Autor:

Tisková zpráva SVS ČR ze dne 30.10.2009.

Výlovy pokračují, překvapení se nekonalo
Důkaz o existenci lidských duší lze nalézt jinde, nikoli na dně rybníků, ostatně ani letos nebyl vyloven žádný vodník, ani nebyly nalezeny žádné hrnky s lidskými dušičkami. Ale… a nyní už vážněji: Zhruba polovina rybníků je již vylovena a kapři směřují pod veterinárním dohledem do sádek, aby byli připraveni pro vánoční stůl.

Každý výlov je pod veterinárním dozorem a veterináři sledují i dále, jak je s rybami nakládáno, zejména s ohledem na ustanovení zákona na ochranu zvířat proti týrání. Dosud nebyla zaznamenána prakticky žádná pochybení.

Zdá se, že i letos bude ryb dostatek a podle slov rybářů se bude cena pohybovat zřejmě na stejné úrovni jako v loňském roce. Kromě vánočního trhu je možné ryby koupit i při výlovech, kde jsou pořádány i další rybářské „atrakce“ jako například nyní na rybářských dnech při výlovu známého rybníka Bezdrev, anebo i přímo na sádkách.

I klima je letos při výlovech příznivé. Chladné a víceméně jasné počasí bez plískanic svědčí jak rybářům i veterinárním inspektorům, tak loveným rybám, popřípadě i návštěvníkům výlovů.

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR