Bezpečnost potravin

Soutěž o titul ČESKÉ BIO 2009

Vydáno: 4. 11. 2008
Autor:

PRO-BIO LIGA vyhlašuje 3. ročník soutěže ČESKÉ BIO - spotřebitelské hlasování o nejoblíbenější biopotravinu vyrobenou z českých surovin.

Soutěž navazuje na předchozí ročníky spotřebitelské soutěže Nejoblíbenější česká biopotravina roku (2008, 2007, 2006). Do soutěže mohou čeští výrobci nominovat produkty, které splňují 2 základní kritéria:
 
  • uvedení výrobku na trh v době od 1. 1. 2008 do 31.12.2008
  • minimálně 70% podíl prokazatelně českých surovin
 
Cílem soutěže je zviditelnit české bionovinky a jejich výrobce mezi koncovými spotřebiteli a podpořit tak výrobu místních biopotravin, vyrobených ze surovin od českých sedláků. 

Výrobky nominované do soutěže budou prezentovány na webových stránkách www.ceskebio.cz, kde budou spotřebitelé moci hlasovat pro svůj oblíbený výrobek. Hlasování bude možné též pomocí tištěných hlasovacích lístků, které budou distribuovány prostřednictvím časopisu Bioměsíčník, bulletinu Biospotřebitel a v síti specializovaných bioprodejen.
 
Vyhlášení vítězných výrobků proběhne tradičně v rámci mezinárodního veletrhu Biostyl 2009. Vítězný výrobek získává medaili ČESKÉ BIO 2009, jejímž použitím na obalu může výrobce spotřebitelům prezentovat své vítězství. Výrobci tří výrobků s nejvyšším počtem odevzdaných hlasů obdrží cenu od hlavního partnera soutěže – společnosti INCHEBA Praha, výstavní stánek na veletrhu Biostyl 2010 zdarma.
 
Pět vylosovaných hlasujících spotřebitelů vyhrává koš plný nominovaných biopotravin.
 
Výrobci českých biopotravin mohou své letošní novinky přihlásit do soutěže  do 15. 1. 2009. Spotřebitelské hlasování pak bude probíhat od února do května 2009.
Vyhlášení vítězů ze strany výrobců i spotřebitelů se uskuteční na veletrhu Biostyl 2009.
 
 
Další informace poskytne:
 
Lenka Sehnalová, PRO-BIO LIGA
e-mail: lenka.sehnalova@biospotrebitel.cz
tel.: +420 602 334 657
 
Vítězové minulých let:
 
2008 – Čoko-kokosky, výrobce: Biopekárna Zemanka
2007 – Bio kysaný nápoj, výrobce: Mlékárna Valašské Meziříčí, s.r.o.
2006 – Biohovězí maso, výrobce: Biopark, s.r.o.
 
 
 
Organizátorem je PRO-BIO LIGA, nezávislé občanské sdružení, jehož posláním je informovat a chránit spotřebitele potravin, přispívat k celoživotnímu vzdělávání a zvyšovat všeobecné povědomí o ekologicky šetrném chování a udržitelném rozvoji.