Bezpečnost potravin

Probíhá veletrh Grüne Woche v Berlíně

Vydáno: 18. 1. 2010
Autor:

Internationale Grüne Woche, jedna z nejvýznamnějších potravinářských a zemědělských výstav na světě, na svůj letošní 75. ročník do Berlína opět přilákala velký počet vystavovatelů i návštěvníků. Česká republika se veletrhu tradičně účastní, letos má svou expozici zaměřenou na pivovarnictví.

„Národní expozice, kterou organizuje ministerstvo zemědělství, se nachází nově v hale č. 8.2. Na letošním Grüne Woche se prezentují české firmy vyrábějící pivo: Plzeňský prazdroj, Pivovary Staropramen a Pivovar Vratislavice,“ sdělil při zahájení ministr Jakub Šebesta.
Během své dnešní návštěvy veletrhu se ministr Šebesta setkal se svým srbským protějškem Sašou Draginem, se kterým projednal možnosti spolupráce v obchodní oblasti i pokud jde o poradenství ČR Srbsku v jeho přípravách na vstup do EU. „Česká republika má zájem na rozšíření EU o balkánské země, se kterými máme v mnoha oblastech tradičně velmi dobré vztahy. Rádi bychom prohloubili naši obchodní výměnu, kde v agrárně potravinářské oblasti vidím řadu rezerv,“ řekl v této souvislosti český ministr a dodal, „Je tedy v našem zájmu napomoci vstupu Srbska do klubu zemí EU s využitím našich zkušeností“.
Letošní ročník probíhá v Berlíně ve dnech 15. – 24. ledna a expozice se zaměřuje v oblasti potravinářství na čerstvé produkty, ryby, maso a mléčné výrobky. Dále je zde prezentován široký výběr vín z různých zemí, piva a alkoholických nápojů. V sortimentu vystavovaných výrobků nechybí ani trendy v oblasti potravinářství, a to především přímý prodej bioproduktů.
Charakter výstavy dále pokrývá oblast komerčního i ekologického zemědělství, lesnictví a krajinných úprav. Mezi body programu výstavy budou i taková témata jako jsou obnovitelné zdroje nebo šlechtění dobytka a jeho reprodukce. Výstava Internationale Grüne Woche se poprvé konala v roce 1926.
Zdroj: TZ MZe