Bezpečnost potravin

Prezentace ČR na výstavě SIAL China

Vydáno: 20. 5. 2010
Autor:

Pramenitá voda obohacená přírodním jódem uspěla jako Inovativní produkt SIALU 2010. TZ MZe ze dne 19.5.2010.

Ministr Jakub Šebesta se zúčastnil zahájení mezinárodního potravinářského veletrhu SIAL CHINA v čínské Šanghaji, který se koná od 19. do 21. května.

SIAL China je mezinárodní veletrh nápojů a potravin s přidruženým veletrhem Packtech & Foodtech. Tento veletrh patří k nejvýznamnějším potravinářským veletrhům v Asii. V letošním roce probíhá 10. ročník a účastní se ho více než 1000 vystavovatelů z 50 zemí.

Na veletrhu má svou expozice také Ministerstvo zemědělství České republiky, ve které se představují výrobky některých potravinářských firem.  Zájemci zde mohou získat kontakty na potenciální dodavatele z České republiky. Na veletrhu SIAL se poprvé představila česká společnost SOLCA s. r. o. vyrábějící pramenitou vodu obohacenou přírodním jódem. Dnes byla vybrána mezinárodní porotou SIAL ze všech představovaných výrobků jako Inovativní produkt SIALU 2010.

„Takto vysoké ocenění českého výrobku, v konkurenci potravinářských špiček z celého světa, mě velmi těší a potvrzuje to význam, jaký pro naše firmy představuje možnost prezentovat se na prestižních mezinárodních přehlídkách. Je to důkaz toho, že naši potravináři mají světu co nabídnout, a že řada jejich produktů je plně konkurenceschopná ve srovnání s nejkvalitnějšími výrobky, a že mohou nalézt uplatnění i na nejnáročnějších trzích,“ komentoval úspěch ostravské firmy ministr Jakub Šebesta.

 
Dita Vrbová
tisková mluvčí MZe

Heslo “jod” v A–Z slovníku pro spotřebitele