Bezpečnost potravin

Pracovní příležitosti v rámci Oddělení pro mezinárodní záležitosti BfR

Vydáno: 10. 8. 2021
Autor: KM EFSA

Německý úřad vybírá manažery pro projekt v Tunisku

Jménem našich německých kolegů ze Spolkového úřad pro hodnocení rizik (BfR) bychom vás rádi upozornili na dvě nedávno zveřejněná pracovní místa v rámci Oddělení pro mezinárodní záležitosti BfR:

1) Vedoucí vědecký pracovník pro budování kapacit v oblasti hodnocení rizik
Oblast „budování kapacit v oblasti hodnocení rizik“ je široká a nabízí zajímavý vhled do struktur a kultur jiných zemí. Umožňuje vědcům, kteří rádi vyučují, kreativně a inovativně navrhovat nové koncepce předávání a výměny znalostí.
Právě pro tuto oblast hledá BfR vedoucího vědeckého pracovníka, který by podpořil pětiletý projekt na posílení struktur bezpečnosti potravin v Tunisku. Velmi důležitou součástí projektu je podpora nově založeného tuniského orgánu pro hodnocení rizik, pokud jde o personální a organizační rozvoj, jakož i rozvoj národních struktur pro účinné hodnocení rizik.
Jazykové požadavky:
Požadujeme plynulou obchodní znalost němčiny a angličtiny (srovnatelná úroveň C1 GeR). Dobrá znalost francouzštiny je výhodou. Očekává se ochota osvojit si nebo rozšířit znalost francouzštiny.
Pracovní místo v platové skupině 14 TVöD je omezeno na 36 měsíců.
Místo výkonu práce: Berlín
Kromě znalostí v oboru máte široké základní znalosti v oblasti hodnocení rizik?  Baví vás učit, máte slabost pro didaktiku a máte zájem se na několik let zapojit do projektu rozvojové spolupráce?  Pak si o této pozici přečtěte více na tomto odkazu.

2) Projektový manažer pro rozvoj úředních struktur v oblasti bezpečnosti potravin v Tunisku
Tunisko přijalo v roce 2019 nový zákon o bezpečnosti potravin, který požaduje vytvoření účinných struktur pro analýzu rizik. V rámci pětiletého projektu BfR a Spolkový úřad pro ochranu spotřebitele a bezpečnost potravin (BVL) podporují tuniské orgány pro bezpečnost potravin při zlepšování ochrany zdraví spotřebitelů. Jako projektový manažer budete zodpovědní za realizaci a efektivitu projektu a budete navrhovat projektové aktivity v různých oblastech, jako je politické poradenství, organizační rozvoj a školení. Přitom budete denně komunikovat v němčině, francouzštině a angličtině a úzce spolupracovat s odborníky z institucí i s pracovníky projektu působícími v BfR a BVL. Kromě toho převezmete odpovědnost za vedení šestičlenného týmu v Tunisku a budete řídit projektovou kancelář v Tunisu. Projekt je financován německým Spolkovým ministerstvem pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (BMZ).
Tato pozice je k dispozici v oddělení mezinárodních záležitostí Spolkového institutu pro hodnocení rizik
(BfR) od 1. 1. 2022 nebo dříve na dobu určitou do 31. 12. 2025.
Pozice je až do platové skupiny 15 TVöD.
Místa výkonu práce: Tunis (Tunisko) a Berlín (Německo).
Podrobné informace o náplni práce a profilu požadavků naleznete pod referenčním číslem 2870/2021 na domovské stránce BfR na následujících odkazech:
Německá stránka
Anglická stránka

Pro další informace o výše uvedených pracovních příležitostech se prosím obraťte na: Nicole Gollnick, nicole.gollnick@bfr.bund.de

Zdroj: BfR