Bezpečnost potravin

Potravinářská inspekce našla v obchodech klamavě označené mléko

Vydáno: 5. 9. 2008
Autor:

Tisková zpráva SZPI ze dne 5.9.2008.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v těchto dnech zjistila na trhu klamavě označené mléko, které neobsahovalo to, co bylo deklarováno na obalu.

Jednalo se o Vian mléko polotučné čerstvé 1,5% (DP 27.08.08), které obsahovalo nižší procento tuku a bílkovin a Ekomilk čerstvé mléko polotučné 1,5% (DP 01.09.08), které obsahovalo nižší procento tuku, než bylo uvedeno na obalu. Oba výrobky vyrobila firma Ekomilk s.r.o., Frýdek-Místek.

Inspekce nařídila stažení nevyhovujících šarží tohoto mléka z obchodní sítě. Případ těchto klamavě označených výrobků je nyní předán Krajské veterinární správě v Ostravě, aby mohl být došetřen přímo u výrobce.

Přestože hlavní prioritou kontrolní činnosti Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) je dohled nad bezpečností potravin, klade SZPI velký důraz i na kontrolu jakosti a odhalování falšování, tedy klamavého označení potravin. Cílem těchto kontrol je chránit ekonomické zájmy spotřebitele a současně chránit zájmy poctivých podnikatelů nastavením rovných podmínek.

Zpracovala: Alena Hegerová, oddělení komunikace, 5. 9. 2008