Bezpečnost potravin

Parmská letní škola 2023

Vydáno: 21. 6. 2023
Autor: KM EFSA

EFSA a Škola pokročilých studií potravin a výživy při Parmské univerzitě, ve spolupráci s Katolickou universitou Sacro Cuore v Piacenze, pořádají další ročník letní školy otevřené mladým vědcům z celého světa.

Letošní ročník se uskuteční on-line ve dnech 26. – 28. září 2023

Obecným cílem školy je účastníkům poskytnout příležitost učit se od nejlepších expertů na využívání přístupu hodnocení rizika/prospěšnosti v oblastech bezpečnosti potravin a výživy. A to jak formou teorie, tak i praktických procvičování na případových studiích a komunikace výsledků studií hodnocení rizika/prospěšnosti.

Cílem Letní školy v Parmě 2023 je nabídnout začínajícím odborníkům příležitost učit se od odborníků v oblasti potravinářských inovací se zvláštním důrazem na legislativní rámec EU, udržitelné potravinové systémy, alternativní bílkoviny a vnímání inovativních potravin spotřebiteli.

Vzhledem ke komplexní povaze těchto témat a jejich vzájemné provázanosti budou využity multidisciplinární přístupy a přístupy zahrnující více zúčastněných stran. Témata letní školy budou řešena ve třech různých klíčových oblastech:

  • Posuzování rizik a legislativní rámec pro inovace potravin
  • Inovativní technologie a nástroje pro výrobu potravin
  • Společenské vnímání potravinových inovací

Účastníci budou mít možnost komunikovat s odborníky prostřednictvím otázek a odpovědí, živých anket a dalších interaktivních virtuálních aktivit.

Program je k dispozici zde.

Kdo by se měl zúčastnit?

Letní škola je určena především pro doktorandy a začínající výzkumné pracovníky, ale i další vědce, akademické pracovníky a zástupce veřejných institucí, nevládních organizací a evropských agentur. 

Účast je omezena na maximálně 300 osob, včetně přednášejících a dalších odborníků určených vědeckým výborem. Bude proveden pečlivý výběr žádostí o registraci, aby byla zajištěna geografická vyváženost a spravedlivé zastoupení všech skupin zúčastněných stran v publiku.

On-line registrace

Letní škola je bez poplatku, aby této příležitosti mohl využít co největší počet Ph.D. studentů a začínajících vědců, případně jiných zájemců s odborným vzděláním, na začátku své kariéry.

Veškeré informace naleznete na internetových stránkách akce

Zdroj: EFSA