Bezpečnost potravin

Nové odrůdy melounů a cibule odolné proti chorobám

Vydáno: 16. 10. 2008
Autor:

Americká společnost American Takii nabízí na trhu dvě odrůdy melounu a dvě odrůdy cibule, které jsou odolné vůči určitým chorobám.

     Americká společnost American Takii, Inc. nabízí na trhu s čerstvou produkcí čtyři odrůdy ovoce a zeleniny, které jsou odolné vůči chorobám. První z nich jsou hybridní ananasový meloun Trinity a hybridní meloun Fantasista, které se vyznačují sytě oranžovou a sladkou  dužinou a jsou také rezistentní vůči chorobě – padlí způsobovanému houbou Podosphaera xanthii a fusariovému vadnutí způsobovanému kmeny 0 a 2 houby Fusarium oxysporum. Meloun odrůdy Trinity má extrémně malou dutinu a pevné, nepatrně vypouklé síťkování na povrchu. Vysoce výnosná odrůda Fantasista má oválný tvar a je vhodná k lodní přepravě v hlavní sezóně.
     Odrůda cibule Trailblazer je raný typ s kulatými bulvami, které mají těsně přilehlé a pevné vrstvy. Tato cibule se zpožděným vybíháním do květu je rezistentní vůči botrytidě. Další hybridní odrůda cibule Zephyr vytváří vysoké procento bulev s jediným středem, které mají dobrou rezistenci vůči plísni česnekovitých způsobované patogenem Peronospora destructor  a plísni česnekové Botrytis allii. Více informací na: www.takii.com.