Bezpečnost potravin

Nové automaty na biopotraviny

Vydáno: 19. 3. 2009
Autor:

Nový ojedinělý projekt české společnosti Bionea.

Česká společnost Bionea spustila nedávno ojedinělý projekt. Zákazníkům nabízí prodejní automaty, které obsahují jen biopotraviny, bionápoje a potraviny z fair trade. Zákazník má možnost si sám vybrat produkty, které budou v automatu umístěny.    
//<![CDATA[
var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://bio-info.cz/openx/www/delivery/ajs.php':'http://bio-info.cz/openx/www/delivery/ajs.php');
var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999);
if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ',';
document.write ("“);
//]]>
V současné době má Bionea na výběr přes 250 produktů, včetně čerstvých sladkostí bez cukru a obložených chlebů a baget vlastní výroby.

Bionea zvolila značku prodejních potravinových automatů Bianchi Vega, která díky chlazenému vnitřnímu prostoru umožňuje nabízet i chlazené potraviny a nápoje. Součástí automatu je mincovník, který vrací mince v případě, že zákazník nemá přesnou částku na nákup zboží a musí vhodit částku větší. Automaty jsou vlastnictvím firmy Bionea, může tak nabízený sortiment libovolně měnit či ho přizpůsobit požadavkům zákazníka.

Nespornou výhodou automatů je umístění informační tabulky se složením zboží vně automatu, což zákazníkovi dává možnost provést výběr na základě jednotlivých chutí a ingrediencí nebo v případě, že je zákazník nucen omezit určité složky potravy z důvodu potravinových alergií nebo speciálních diet.

Běžný sortiment prodejního automatu tvoří různé druhy ovocných, cereálních a čokoládových tyčinek, oplatek, sušenek nebo nápojů v tetrapacku, plastu a plechu. Sortiment je možné obohatit o cukrářské biovýrobky bez cukru a biolahůdky z vlastní výroby, které jsou pro potřeby prodeje v automatu vhodně a dle hygienických požadavků baleny.

Automaty je možno umístit do škol, kancelářských provozů i veřejných budov. Bližší informace získají zájemci od pana Radislava Hynka, radislav.hynek@bionea.cz, telefon: 224 829 319.
Bionea_potravinovy_automat.jpg