Bezpečnost potravin

Ministr Šebesta zahájil neformální radu ministrů zemědělství a rybářství

Vydáno: 1. 6. 2009
Autor:

Tisková zpráva MZe ze dne 29.5. a 31.5.2009.

Dnes zahájil v Brně ministr zemědělství Jakub Šebesta neformální radu ministrů zemědělství a rybářství. Tématem tohoto zasedání je budoucí podoba společné zemědělské politiky po roce 2013, zejména systém přímých plateb. Neformální rada ministrů představuje nevýznamnější zemědělskou akci českého předsednictví v Radě EU.

„Společně zde dnes zahajujeme neformální radu ministrů zemědělství a rybářství členských zemí Evropské unie a Brno se tak na tři dny stává bez nadsázky hlavním městem evropského zemědělství. Já jsem tělem i duší Jihomoravan a i z tohoto důvodu jsem velice pyšný, že se resortní ministři celé Evropy scházejí právě zde,“ řekl při zahájení ministr Šebesta.

Pro ministry je připraven program, který je seznámí nejen s Brnem, ale i s celým Jihomoravským krajem. Na programu se podílí Magistrát města Brna i Krajský úřad Jihomoravského kraje. V průběhu následujících dvou dní shlédnou ministři nejzajímavější místa jižní Moravy.

Tématem úterního jednání v rámci brněnské neformální rady je budoucnost evropského zemědělství po roce 2013. „V následujících dnech nás čeká důležitá debata. Budoucnost společné zemědělské politiky, konkrétně systému přímých plateb, o které především budeme v Brně diskutovat, je tématem, které budou bedlivě sledovat nejen farmáři z celé Evropy,“ dodal ministr Šebesta.

Zdroj: MZe, 31.5.2009