Bezpečnost potravin

Konference VITAMINS, NUTRITION, DIAGNOSTICS  2009

Vydáno: 28. 8. 2009
Autor:

V den zahájení konference VITAMINS, NUTRITION, DIAGNOSTICS 2009 dne 31.8. 2009 se koná tisková konference.

9. ročník mezinárodní konference VITAMINS, NUTRITION, DIAGNOSTICS se koná letos ve dnech 31.8.-2.9. na MZLU v Brně.
V den zahájení se koná tisková konference na MZLU v Brně, Zemědělská 1, budova C, v přízemí zasedací místnost děkanátu Agronomické fakulty  od 14:45 do 15:30
Účast nutno potvrdit e-mailem nebo telefonicky (Mobil: +420 736 753 684, e-mail: matouskova@radanal.cz )
 
Konference Vitamins má již svoji devítiletou historii. Za celou dobu konání bylo předneseno na 350 přednášek a vystaveno 445 posterů. Všech ročníků se zúčastnila téměř 2000 účastníků. První ročník v roce 2001 se konal na Univerzitě v Pardubicích, po pár letech se konference přesunula do Prahy, Zlína a letos do Brna. Na MZLU v Brně spolupracujeme (pořádající společnost Radanal) na výzkumných projektech s týmem pracovníků laboratoře molekulární biochemie a bioelektrochemie Ústavu chemie a biochemie. Rádi Vám přestavíme v současné době řešený projekt v oblasti nanotechnologií „Nové konstrukce a využití nanobiosenzorů a nanosenzorů v medicíně“, který je na konferenci prezentován první den v samostatném bloku.
  
V současné době je registrováno téměř 200 účastníků z 19 zemí světa (mezi účastníky jsou zástupci Rakouska, Belgie, Kanady, Dánska, Egypta, Německa, Maďarska, Číny, Indie, Iránu, Irska, Lotyšska, Litvy, Malajsie, Polska, Ruska a samozřejmě z ČR a Slovenska).
 
Hlavními organizátory konference jsou společnost Radanal s.r.o., Společnost pro výživu, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Konference VITAMINS je oficiální akcí Společnosti pro výživu, České společnosti klinické biochemie Praha a Odborné skupiny chromatografie a elektroforézy České společnosti chemické.
 
Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a rektor Mendelovy lesnické a zemědělské univerzity v Brně prof. Ing. Jaroslav Hlušek, CSc.
Na webových stránkách konference je k dispozici finální program: