Bezpečnost potravin

Konference „Moderní technologie jako nástroj k řešení krizí: používání NGS k potlačování alimentárních onemocnění v EU“ bude on-line!

Vydáno: 4. 8. 2020
Autor: KM EFSA

Konference se bude konat dne 25. září 2020

Již dříve jsme vás informovali o konferenci „Modern technologies to enable response to crises: Next Generation Sequencing to tackle food-borne diseases in the EU“, kterou pořádá pracovní skupina pro sekvenování nové generace evropských referenčních laboratoří pro biologická rizika (AMR, kampylobaktery, E. coli, viry v potravinách, listerie, parazity, salmonely a stafylokoky), koordinovaná p. Stefano Morabitem (EURL pro E.coli, ISS Řím). Konference je organizována s podporou asociace Med-Vet-Net.

Připomínáme, že cílem konference je diskutovat výzvy související s přijímáním metod NGS v EU a jejich využívání při přeshraničních epidemiích.

S ohledem na probíhající pandemii COVID-19 a související přetrvávající opatření organizátoři definitivně rozhodli o uskutečnění konference on-line, a to v avizovaném termínu 25. září 2020.

Aktualizovaný návrh programu konference najdete zde.

Registrace je možná on-line (pro již dříve registrované k fyzické účasti na konferenci: opětovná registrace k účasti na on-line akci není nutná!). Zrušit dřívější registraci je možné zasláním emailu na adresu crl.vtec@iss.it.

 

Zdroj: ISS