Bezpečnost potravin

Indie skýtá velký potenciál pro produkci nápojů

Vydáno: 3. 10. 2008
Autor:

Veletrh Drink technology India 08, Messe München International.

V areálu mezinárodních mnichovských veletrhů se bude během listopadu konat veletrh “Drink technology India”. Impuls k organizování tohoto veletrhu vzešel z požadavků odborníků nápojářského průmyslu, především od výrobců, kteří v Mnichově pavidelně vystavují. Od podnikatelů přišel podnět, že se v Indii hledá způsob, jak rozšířit současnou výrobní základnu. Jedná se o nápad výrobců nápojů a kapalných poravin, kteří působí v Indii a sousedních zemích. Během veletrhu se dodavatelé z Indie setkávají s odborníky z celého světa a mohou navazovat nové kontakty. Doposud nebyl pořádán s uvedenými účastníky žádný podobný podnik. V tomto případě byla zaznamenána podpora odborného potavinářského svazu a účastní se ho například i výrobci obalových strojů. Tím se může připravovaný projekt relaivně rychle realizovat.
Veletrh se týká Indie proto, že tato země skýtá v blízké budoucnosti velký potenciál, ještě větší než Čína. Téměř deset procent z celkové spotřeby nápojů se v současné době uplatňuje na trhu právě v Indii. Idie má k tomu, po Spojených státech amerických a Číně, třetí největší spotřebu nápojů na světě. Jedná se zejména o nápoje sycené oxidem uhličitým a další typy osvěžujících nápojů. Při této produkci ale není současný trh náležitě rozvinut. V budoucnosti budou muset výrobci nápojů investovat značné částky do používaných zařízení a souvisejícího vybavení. Pro podobná rozhodnutí bude velice dobře sloužit chystaný veletrh.
Veletrh v Mnichově v sobě zahrnuje koncept spočívající na třech pilířích: konferenci, výstavním fóru a doprovodné výstavě. Konference se bude týkat úloh, které hrají hlavní roli v současné výrobě a na trhu. Bude se zabývat očekávanými významnými trendy. Hlavními tématy budou otázky kolem PET obalů, výroby piva, ovocných šťáv a mléka. Za každou z těchto oblastí stojí v Indii jejich specifický vývoj a různé otázky, které jsou kladeny do popředí. Výstavní fórum dává vystavujícím podnikům možnost, jak na základě různých popisovaných příkladů sledovat trendy probíhající v současné době. Mezi diskutovanými tématy se mimo jiné probírá úprava vody pro výrobu nealkoholických nápojů a používané technologie u jednotlivých výrobců. Návštěvníci se mohou na výstavě přímo informovat na stáncích výrobních podniků a vytvořit si osobní kontakty.
Bližší informace k výstavě o nápojářské technologii Indie 08 jsou k dispozici na www.drink-technology-india.com. Rozhodující činitelé a odborníci z nápojářského oboru, kteří by se chtěli zúčastnit kongresu, se tam mohou přihlásit jako vystavovatelé, případně se mohou jako návštěvníci přímo registrovat.
 
BRAUWELT, 2008, 148, č. 33, s. 933