Bezpečnost potravin

FRUIT LOGISTICA 2009

Vydáno: 3. 2. 2009
Autor:

Již 17. ročník mezinárodního odborného veletrhu ovoce a zeleniny FRUIT LOGISTICA 2009 se bude konat ve dnech 4. až 6. února na berlínském výstavišti.

Již 17. ročník mezinárodního odborného veletrhu ovoce a zeleniny FRUIT LOGISTICA 2009 se bude konat ve dnech 4.– 6. února na berlínském výstavišti. Podle odhadu bude co do velikosti srovnatelný s loňským rokem, očekává se však rekordní účast.
Loňský ročník je považován za dosud největší veletržní událost mezinárodního obchodu s ovocem na světě, které se zúčastnilo okolo 50 000 odborných návštěvníků ze 125 zemí. O výstavním dění v Berlíně informovalo 950 novinářů z 50 zemí. V halách na ploše 81 000 m2 prezentovalo 2 115 vystavovatelů z 68 zemí kompletní nabídku produktů a služeb zajišťujících zásobování spotřebitelů čerstvým ovocem a zeleninou v každou roční dobu, kdekoli na světě a v nejvyšší kvalitě.
FRUIT LOGISTICA 2009 se koná letos poprvé v pracovních dnech od středy do pátku. Očekává se, že pracovní dny budou pro vystavovatele a návštěvníky efektivnější a umožní navázat více obchodních kontaktů. Kromě toho je připraven odborný rámcový program na vysoké úrovni, s halovým fórem, semináři a prezentací firem. V rámci programu konference FRUIT LOGISTICA 2009 se uskuteční Fórum pro čerstvé ovoce a zeleninu (3. února v ICC Berlín).
Program konference
Mezinárodní veletrh nabízí v letošním roce paralelně s výstavním děním program konference na vysoké úrovni. 28. Fórum pro čerstvé ovoce a zeleninu proběhne již 3. 2. Výstavu FRUIT LOGISTICA 2009 zahájí týž večer reprezentant Spolkového ministerstva pro výživu, zemědělství a ochranu spotřebitele spolu s chilskou ministryní zemědělství Marigén Hornkohl. Hlavním řečníkem večera bude člen představenstva společnosti Edeka Gert Schambach.
Halová fóra
Na následující tři veletržní dny je plánováno celkem šest halových fór na témata:
„Jaká je pozice maloobchodu? – konkurence systému“ (4. 2.),
„Chile – partner s tradicí a budoucností (4. 2),
„Polsko – příští „velký hráč?“ (5. 2.),
„CO2 a energetické náklady – mezinárodní trh s ovocem v kleštích“ (5. 2.),
„Spotřebitel, neznámý tvor“ (6. 2.),
„Inovace pro obchod s ovocem“ (6. 2.).
Fórum pro čerstvé ovoce a zeleninu a všech šest halových fór bude vždy simultánně překládáno do němčiny, angličtiny, francouzštiny, italštiny a španělštiny.
Partnerská země Chile
Chile je v letošním roce jako hlavní dodavatel čerstvého ovoce z jižní polokoule oficiální partnerskou zemí FRUIT LOGISTICA 2009. Na hlavním veletrhu mezinárodního obchodu s ovocem plánuje tato jihoamerická země svůj doposud největší vstup a představí zde široké spektrum významných produktů. Chilský pavilón nabízí výstavní plochu o rozloze 240 m2. Svou zemi zde bude reprezentovat přes 100 různých vývozců a výrobců.
FRESHCONEX
Souběžně s FRUIT LOGISTICA 2009 se na berlínském výstavišti od 4. do 6. února 2009 na základě úspěšné premiéry v loňském roce koná mezinárodní veletrh a kongres čerstvě krájeného ovoce a zeleniny FRESHCONEX 2009. Vzhledem k nárokům na výstavní plochu a účasti významných mezinárodních představitelů oboru se FRESHCONEX 2009 přesouvá do větší výstavní haly 2.1. Veletrh pokrývá řadu odvětví od čerstvě krájených produktů přes technologie zpracování a speciální balení až po téma „kvalita & bezpečnost“.
Více informací naleznete na adrese www.fruitlogistica.de