Bezpečnost potravin

EPSO: Evropská organizace biologů rostlin

Vydáno: 10. 2. 2007
Autor: pospisilova

Je zprostředkován přístup k řadě informací týkajících se např. biotechnologie a vědeckých časopisů.

EPSO (European Plant Science Organisation) je sdružení evropských vysokých škol a výzkumných institucí, které provádějí výzkum v oblasti rostlin. Zastoupení v EPSO má rovněž Česká republika.  
EPSO koordinuje v EU činnosti související s technologickou platformou “Rostliny pro budoucnost” (ETP Plants for the Future), která je fórem pro rostlinnou genomiku a biotechnologii.
 
EPSO prostřednictvím svých internetových stránek zprostředkovává přístup k řadě informací, které se týkají např.
 
V on-line časopisech na seznamu lze listovat a vyhledávat požadované informace, v řadě případů lze získat originální text původního vědeckého článku, viz např. časopis The Plant Cell.
V přehledu biotechnologických informací je např. kontakt na on-line slovník biotechnologických pojmů, na on-line časopis zaměřený na ekonomiku a management agro-biotechnologie (AgBioForum), informační síť Ag Bio Tech InfoNet, která je sponzorována vědeckými, ekologickými a spotřebitelskými organizacemi. GMO Compas jsou internetové stránky, jejichž vytvoření podpořila Evropská komise prostřednictvím 6. rámcového programu V&V. GMO Compas je produkt nezávislých vědeckých novinářů, a proto Evropská komise ani jiné evropské agentury nejsou odpovědné za obsah těchto stránek.