Bezpečnost potravin

EFSA svolává národní experty k problematice bisfenolu A

Vydáno: 25. 3. 2010
Autor:

Společná schůzka se uskuteční v Parmě (Itálie) dne 26.3.2010.

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) pořádá schůzku expertů z členských států EU k problematice vědeckého posouzení bisfenolu A (BPA). Akce se uskuteční dne 26.3.2010 v Parmě.
EFSA podporuje dialog se svými národními a mezinárodními partnery k tomuto tématu. Cílem je zajistit, že doporučení na evropské úrovni bude založeno na aktuálních a spolehlivých informacích a to v co nejvyšší možné míře.
Na schůzce EFSA uveřejní svůj návrh stanoviska k BPA, který připravil vědecký panel pro materiály ve styku s potravinami (CEF). Bude rovněž prezentován přehled aktuálních informací z vědecké literatury. Na základě diskuse s národními experty CEF ukončí svou práci na nejbližším plenárním zasedání, které se uskuteční koncem května 2010.
EFSA uveřejnil vědecké stanovisko k BPA v lednu 2007 a červenci 2008. V říjnu 2009 obdržel EFSA další požadavek z Evropské komise na posouzení relevance nové studie o možných vlivech BPA na vývoj nervového systému. EFSA byl rovněž požádán, aby posoudil jakékoliv další nové vědecké důkazy, které mají vliv na jeho předchozí hodnocení rizika z BPA.
 
 
Zdroj: EFSA