Bezpečnost potravin

EFSA hledá odborníky pro práci ve Vědeckém výboru a panelech

Vydáno: 30. 10. 2008
Autor:

EFSA zahájil nábor nových členů pro příští tříleté období. Přihlášky lze podávat do 7. ledna 2009.

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) uveřejnil dne 23.10.2008 zprávu, ve které oznamuje, že bude vybírat nové členy pro svůj Vědecký výbor a vědecké panely. Zájemci o práci v těchto složkách EFSA se mohou hlásit do 7. ledna 2009.
 
Členové Vědeckého výboru EFSA a jednotlivých panelů se každé tři roky obměňují. Mandát současných členů vyprší v létě 2009, a proto EFSA již nyní provádí nábor nových členů pro příští tříleté období.
Mezi výzvou z 23.10.2008 a databází expertů EFSA je rozdíl. Do databáze expertů se zařazují ti odborníci, kteří mají zájem o externí spolupráci s EFSA, tj. napomáhají EFSA při plnění specifických vědeckých úkolů například tím, že se zapojují ad hoc do činnosti v pracovních skupinách. Výběr expertů pro práci ve Vědeckém výboru a panelech a pro externí spolupráci se tak liší a provádí se odlišným postupem.
Všechny vědecké panely se v roce 2009 nebudou obnovovat. Panel pro potravinářská aditiva a nutriční zdroje přidávané do potravin (ANS) a Panel pro materiály v kontaktu s potravinami, enzymy, aromatické látky a pomocné prostředky (CEF) byly obměněny v létě 2008, a proto se jich výzva z 23.10.2008 netýká.
 
Obměna v roce 2009 tak proběhne ve Vědeckém výboru (SC) a v následujcícíh panelech:
 
Zdroj: EFSA

Pozn.: Výzvu k zapojení vědců do práce vědeckých výborů (poradních struktur) a k začlenění vědců do databáze expertů uveřejnila Evropská komise (viz Výzva k vyjádření zájmu o členství v poradní struktuře pro vědecké posouzení rizik, sestávající z vědeckých výborů a databáze odborníků).