Bezpečnost potravin

Český stánek bude i na BioFachu 2010

Vydáno: 29. 7. 2009
Autor:

Ve dnech 17.–20. února 2010 se v Norimberku uskuteční již 21. ročník mezinárodního odborného veletrhu biopotravin, bioproduktů a ekologického zemědělství BioFach 2010, díky Ministerstvu zemědělství u toho bude i stánek České republiky.

Veletrh BioFach se za dobu svého dvacetiletého trvání etabloval na nejvýznamnější setkání zástupců ekologického zemědělství a biobranže, které se již tradičně koná v únoru v Norimberku. Během čtyř veletržních dnů je zde nejen představena ucelená nabídka zboží v bio kvalitě, ale probíhá také řada seminářů, přednášek a odborných akcí.
Na rozdíl od mnoha jiných všeobecných veletrhů je BioFach místem setkání odborné komunity, které vytváří ideální podmínky pro vyhledávání nových obchodních příležitostí a obchodních partnerů, uzavírání obchodů a srovnání se s konkurencí. Na minulém ročníku své výrobky představilo 2 744 vystavovatelů a jejich nabídku shlédlo 47 000 odborných návštěvníků z celého světa.
Ani v roce 2010 nebude na veletrhu BioFach chybět národní expozice České republiky, ve které se budou pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR prezentovat čeští výrobci, zpracovatelé a prodejci biopotravin a bioproduktů. Společná expozice bude řešena formou otevřeného stránku, kde bude mít každá zúčastněná firma k dispozici prostor pro vlastní prezentaci. Jednací prostory a zázemí budou pro všechny firmy společné. Zúčastněné firmy se pak podílí částečně na úhradě nákladů na expozici.
Prezentace v rámci národní expozice nabízí českým firmám jedinečnou příležitost představit své výrobky a služby před mezinárodním odborným publikem za finančně výhodných podmínek. Případní zájemci o účast na veletrhu BioFach 2010 v rámci společné expozice Ministerstva zemědělství ČR se mohou do 5. září 2009 hlásit u oficiálního zastoupení norimberské veletržní správy a veletrhu BioFach v ČR u společnosti PROveletrhy (Naďa Lichte, tel.: 220 511 974, info@proveletrhy.cz) nebo na oddělení veletrhů a výstav Ministerstva zemědělství, tel.: 221 812 097.
Zdroj: Tisková informace společnosti PROveletrhy