Bezpečnost potravin

Akreditace QUALIFOOD k provádění certifikací BRC a IFS

Vydáno: 9. 7. 2010
Autor:

Certifikační společnost QUALIFOOD obdržela akreditaci pro provádění certifikací BRC a IFS od německého národního akreditačního orgánu DAkkS.

QUALIFOOD s.r.o. je první a v současné době jedinou českou certifikační společností, která prošla náročným procesem zahraniční akreditace podle normy EN 45011:1998 pro certifikace BRC Global Standard – Food a International Food Standard (IFS) využívané v potravinářství. Pro akreditaci byl zvolen německý národní akreditační orgán DAkkS. Důvodem této volby byl fakt, že DAkkS je náročným, renomovaným a mezinárodně uznávaným akreditačním orgánem, který má navíc nejvíce zkušeností s akreditacemi IFS. Zvolením DAkkS je tak podpořeno bezproblémové uznávání akreditace QUALIFOOD v celosvětovém měřítku. Akreditace proběhla bez problémů a posuzovatelé DAkkS potvrdili kompetentnost QUALIFOOD k provádění certifikací BRC a IFS.
 
Normy IFS a BRC jsou využívány pro certifikace výrobců potravin, často jsou certifikace podle těchto norem vyžadovány pro dodávky tzv. privátních značek obchodním řetězcům.
 
QUALIFOOD s.r.o. je certifikační společností se zaměřením na potravinářství. Mezi zákazníky QUALIFOOD s.r.o. v oblasti certifikace patří např. PENAM, MP Krásno, NET Kralovice, CARLA, Úsovsko a řada dalších výrobců potravin.
 
Zdroj: Tisková zpráva QUALIFOOD s.r.o. (5.7.2010)