Bezpečnost potravin

Akce ICBP v pražské zoo (18.5.2008)

Vydáno: 17. 3. 2008
Autor: berankova1

V neděli 18.5.2008 bude v pražské zoo probíhat akce ICBP a Zoo Praha s názvem "Tajemství pěti klíčů k bezpečným potravinám”.

V neděli 18.května 2008 proběhne v pražské zoo naučně-zábavný program pro rodiny s dětmi na téma „Tajemství pěti klíčů k bezpečným potravinám“, organizovaný Informačním centrem bezpečnosti potravin MZe společně se Zoo Praha.

Akce bude probíhat v Dětském areálu pražské zoo od 10 do 17 hodin.

Součástí programu budou tři hudební naučně-zábavná představení herecké dvojice Vanda a Standa.  Začátky představení jsou v 11, 13 a 15 hodin v Dětském areálu. Vystoupení hudební skupiny je zaměřeno na děti ve věku 3-10 let. Náplní je téma Světové zdravotnické organizace WHO "5 klíčů k bezpečnému stravování".
 
V průběhu celého dne (10 – 17 hod.) bude fungovat poradna  Informačního centra bezpečnosti potravin pro dospělé. Zde budete mít možnost více se dozvědět o problematice systému bezpečnosti potravin v ČR, o náplni a poslání Informačního centra bezpečnosti potravin – kde  a jaké informace může získat běžný spotřebitel (BSE, listerióza, ptačí chřipka, systém včasného varování – RASSF, problematika „éček“, zásady zdravé výživy, značení potravin apod.).     

Na akci budou přítomni zástupci Ministerstva zemědělství ČR, Ústavu zemědělských a potravinářských informací (Informačního centra bezpečnosti potravin) a 3.LF UK. K dispozici budou informační materiály (letáky, publikace…) k dané problematice určené jak dětem, tak dospělým. Tyto informační tiskoviny se budou návštěvníkům rozdávat i ve vstupních vchodech pražské zoo.

V loňském roce tato akce IC BP probíhala v pražské zoo podruhé, a měla dobrý ohlas jak u dětí, tak u dospělých návštěvníků. Bylo rozdáno na 4000 kusů tištěných propagačně-informačních materiálů, účastníci programu vyplnili na 400 formulářů s vědomostním kvízem pro celou rodinu na téma bezpečného stravování. Odměnou za správné odpovědi bylo jak CD s písničkami z představení skupiny "Vanda a Standa", tak tématická kvarteta,bloky a tužky. Zpestřením byl křest jehněte ovce kamerunské, který provedli ředitel pražské zoo Petr Fejk společně s ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem. Fotografie z loňského ročníku si můžete prohlédnout zde.