Bezpečnost potravin

Ze zpráv britského úřadu FSA

Vydáno: 3. 7. 2009
Autor:

Informace o organizačních, kontrolních a výzkumných aktivitách Úřadu pro potravinové standardy v posledním červencovém týdnu 2009.

 

Úřad FSA vyhlásil 14týdenní průzkum zájmu o uvádění nutričních informací na přední straně obalů (Views wanted on front-of-pack labelling).

FSA ohlásil plánované oficiální sloučení s exekutivním orgánem Meat hygiene Agency (Integrating the FSA and MHS ).
Přehledová zpráva FSA, zpracovaná s využitím dostupných zdrojů a zaměřená na nutriční složení biopotravin uvádí, že neexistuje zásadní rozdíl mezi konvenčními a ekologicky produkovanými potravinami (Organic review published).
FSA vyhlásil jednání zaměřené na snížení nasycených tuků a přidaných cukru v klíčových potravinách (Agency launches consultation on reducing saturated fat and added sugar in key foods ).
 
FSA hledá experty do výboru pro potraviny a složky nového typu (New members sought for expert novel foods committee ).
 
Řetězec Waitrose stáhl z trhu kozí sýr s pepřem “Rosary Pink Peppercorn Goats Cheese” firmy Moody, který byl kontaminován salmonelou (Waitrose recalls peppercorn goats cheese ).
Heinz stáhl z trhu šarži dětské výživy “Mum’s Own Spaghetti Bolognese kvůli možné kontaminaci malými kousky plastu. (Heinz recalls spaghetti bolognese baby food).

Food Standards Agency