Bezpečnost potravin

Výskyt salmonelózy v Kanadě spojován s klíčky fazolí mung

Vydáno: 3. 12. 2005
Autor:

Původcem salmonelózy, která od listopadu postihla v kanadském Ontariu již 290 osob, jsou klíčky fazolí mung torontského producenta a distributora, společnosti Toronto Sun Wah Trading Inc, prodávané v maloobchodě pod různými názvy a v balení různé gramáže.

Za původce salmonelózy, která propukla v kanadském Ontariu, byly označeny klíčky fazolí mung torontského producenta a distributora Toronto Sun Wah Trading Inc. Fazole mung jsou semena plodiny Vigna radiata (syn. Phaseolus aureus) původem z Indie. Jsou známy rovněž pod názvem green gram, golden gram nebo green soy. Na Filipínách se označují jako mungo nebo mongo, běžně se používají v čínské kuchyni. V Ontariu bylo hlášeno od počátku listopadu 290 případů salmonelózy a spotřebitelé byli varování před konzumací fazolových klíčků. Kanadský Úřad pro kontrolu potravin (CFIA) a společnost Toronto Sun Wah Trading Inc. nařídily stažení fazolových klíčků Sun Wah Mung Bean Sprouts z prodeje. Klíčky jsou prodávány v baleních o různé gramáži a pod různými obchodními názvy. Označení Sun Wah se na obalu nemusí vyskytovat. Více informací na adrese nebo zde

http://bookshop.leatherheadfood.com/foodscienceworld/main.asp?sectionid=1&sectionname=Food+Safety+and+Quality  (28.11.05)