Bezpečnost potravin

Vláda chce obnovit poškozenou dopravní infrastrukturu v ČR

Vydáno: 8. 2. 2003
Autor:

povodně, oprava škod, do 3 let, HV PSP, Jihočeský kraj, SFDI, MD

Do tří let mají být opraveny všechny povodňové škody na dopravní infrastruktuře v České republice. Po dnešním jednání vlády v Českých Budějovicích to uvedl ministr dopravy Milan Šimonovský.
Dodal, že Jihočeský kraj sice neuspěl s žádostí o 300 milionů na odstranění povodňových škod v dopravní infrastruktuře, ale státní rozpočet a rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury počítá letos s minimální částkou 483 milionů korun na odstranění povodňových škod. „Na financování dopravní infrastruktury v tomto kraji půjde letos 1,5 miliardy korun. V tom jsou požadavky Jihočeského kraje minimálně obsaženy,“ uvedl ministr dopravy. „Naše úsilí je soustředěno na to abychom všechny projekty v současné době přesně specifikovali a určili časový průběh oprav. Potom může hospodářský výbor Poslanecké sněmovny rozhodnout o doplnění rozpočtu státního fondu tak, aby se práce mohly rozběhnout,“ dodal.

Podle hejtmana Jana Zahradníka bude Jihočeský kraj projektově připraven. „Kdyby o některých tocích peněz bylo rozhodnuto, my jsme připraveni reagovat a stavby zahájit,“ prohlásil hejtman. Na majetku v působnosti ministerstva dopravy a spojů vznikly v Jihočeském kraji při loňských záplavách škody 2,28 miliardy korun, z toho je asi půl miliardy korun škoda na drahách. Na silnicích druhé a třetí třídy, které jsou v majetku kraje, jsou škody téměř jedna miliarda. Z nich je 885 milionů korun nutných na obnovu 34 zničených mostů.

e-mail: info@iceu.cz  
http://www.evropska-unie.cz

ICEU-EkoList, 6. 2. 2003