Bezpečnost potravin

V Německu pokračují problémy s bezpečností potravin

Vydáno: 24. 9. 2006
Autor:

Německé kontrolní orgány objevily po nedávném skandálu se zkaženým masem ve skladech produkty nevyhovující předpisům o bezpečnosti potravin. Spolková vláda přijala v polovině září návrh zákona o koordinování kontroly bezpečnosti potravin na celém území SRN.

V Německu pokračují problémy s bezpečností potravin
Poslat článek emailem Vytisknout článek Článek : 51759 ; Vydáno : 23.9. 2006 ; Autor : Dr. Jena Javůrková , CSc.
Německé kontrolní orgány objevily po nedávném skandálu se zkaženým masem ve skladech produkty nevyhovující předpisům o bezpečnosti potravin. Spolková vláda přijala v polovině září návrh zákona o koordinování kontroly bezpečnosti potravin na celém území SRN.
Skandál se „špatným masem“ v Německu dosud neutichl, protože v polovině září bylo na jeho území znovu nalezeno podezřelé drůbeží maso a kebab. Ve skladech byly vypátrány také další kontaminované potraviny. V chladírnách ve Frankfurtu zadržely veterinární orgány 90 tun masa a malé množství ryb pochybné kvality, podezřelé pekárenské výrobky a zeleninu. Rovněž v Würzburgu bylo objeveno asi 17 tun různých nepoživatelných potravin. U některých skladovaných položek už dávno prošla lhůta spotřeby. Německá vláda 13. září 2006 schválila návrh zákona o koordinaci kontroly bezpečnosti potravin na území celé Spolkové republiky. Provádění inspekce bezpečnosti potravin a krmiv bude mít přednost podle míry rizika.