Bezpečnost potravin

UHT-mléko s kousky ovoce

Vydáno: 8. 6. 2007
Autor: pospisilova

Čínská mlékárna Mengniu vyvinula a zavedla ve spolupráci s SIG Combibloc aseptické plnění trvanlivého mléka s kousky jahod, broskví, kokosu či aloe vera.

Vedoucí čínská mlékárenská společnost Mongolia Mengniu Dairy představila celosvětovou novinku vyvinutou ve spolupráci s SIG Combibloc (obaly a zařízení pro aseptické plnění do kartonových obalů), a sice mléko s kousky ovoce. UHT-mléko v 250ml obalech combiblocMini se slámkou obsahuje kousky skutečného ovoce (jahody, broskve, kokos, aloe vera).
Kartonový obal je po naplnění nad hladinou svařen ultrazvukem. Používá se speciální plnička CFA 112-32 s max. výkonem 12 tis. obalů za hodinu.
Výrobky jsou určeny především mladým moderním ženám, které se zaměřují na kombinaci přírodní chuti, zdraví a správného životního stylu.
 
/Firma Mengniu zahájila provoz v r. 1999 a v r. 2005 činil její obrat 1,36 mld. USD. Celkem společnost vlastní 20 provozů po celé Číně a vyrábí kolem stovky různých výrobků. Její podíl na čínském trhu u trvanlivých mléčných výrobků (UHT) je kolem 30 %. V nejbližších letech by se tato společnost mohla zařadit mezi 20 největších světových mlékárenských firem./