Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Tisková zpráva MZe 9. 5. 2007 do kategorie

TZ MZe ČR > Zdroje ICBP - Archiv> TZ MZe ČR> Zdroje ICBP - Archiv

Tisková zpráva MZe 9. 5. 2007

Vydáno: 10.5.2007
Tisk článku
Ministr Gandalovič dnes jednal v Pekingu o možnostech rozvoje obchoduTisková zpráva Mgr. I. Chalupské
První den své pracovní návštěvy v Čínské lidové republice vedl český ministr zemědělství Petr Gandalovič řadu bilaterálních jednání se svými protějšky v Pekingu. Setkal se s trojicí ministrů čínské vlády, kteří vedou resorty zemědělství, vodního a lesního hospodářství. Ministr Gandalovič také vystoupil na podnikatelském semináři pro potravinářské firmy.
 
S čínským ministrem zemědělství Sun Zhengcai hovořil český ministr o možnostech exportu českých zemědělských komodit na tamní trh. Zhengcai podpořil Gandaloviče v otázkách odstraňování netarifních bariér. Ministři jednali také o dalších krocích v rámci dohody mezi oběma resorty.
S náměstkem Společné správy pro dohled nad kvalitou, kontrolou a karanténou Wei Chuanzhongem vedl český ministr zemědělství tvrdé jednání o odstranění netarifních bariér na dovoz českých výrobků do ČLR. „Čínská strana přislíbila rychlé vyřešení celého problému tak, aby české potravinářské produkty měly snazší přístup na čínský trh,“ uvedl po jednání ministr Gandalovič.
Při setkání s ministrem vodních zdrojů Wang Shuchengem jednal ministr Gandalovič o společných problémech, které musí obě země řešit, jako například povodně nebo čistota a ochrana vodních zdrojů. „Dohodli jsme se na zahájení přípravy společné česko-čínské dohody o spolupráci v oblasti vodního hospodářství. Ta by se měla týkat především výměny zkušeností a na jejím základě by měla vzniknout společná česko-čínská pracovní skupina,“ řekl Gandalovič. Podle jeho slov byly rovněž otevřeny otázky účasti českých firem na vodohospodářských projektech v ČLR..
O možnostech spolupráce v oblasti lesnictví diskutoval český ministr zemědělství s náměstkem ministra Státního úřadu pro lesnictví Li Yucai. „Hovořili jsme zejména o možné účasti českých firem na projektech zalesňování rozsáhlých území Číny a vědecké spolupráci a výměně,“ doplnil ministr Gandalovič.
V Pekingu se Petr Gandalovič zúčastnil také podnikatelského semináře za účasti potravinářských firem. Ve svém vystoupení podpořil navazování nových obchodních kontaktů.
Zítra ministr Gandalovič zahájí společně se španělskou ministryní zemědělství Elenou Espinosou Manganou mezinárodní potravinářský veletrh SIAL CHINA 2007 v Šanghaji. Česká republika bude mít poprvé na veletrhu národní expozici, kterou zajišťuje ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Potravinářskou komorou ČR.
 
Mgr. Ilona Chalupská
ředitelka odboru komunikace MZe
Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021