Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek Tisková zpráva MZe 3. 5. 2007 do kategorie

TZ MZe ČR > Zdroje ICBP - Archiv> TZ MZe ČR> Zdroje ICBP - Archiv

Tisková zpráva MZe 3. 5. 2007

Vydáno: 3.5.2007
Tisk článku
Dohoda o narovnání je nejlepším řešením pohledávky za SetuzouZpráva tiskové mluvčí T. Králové
 
Vláda na včerejším večerním zasedání schválila návrh řešení pohledávky Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) za akciovou společností Setuza. Kabinet souhlasil s návrhem ministra zemědělství Petra Gandaloviče uzavřít dohodu o narovnání mezi PGRLF, Setuzou a společností Český olej.
 
„Součástí dohody bude uhrazení částky 1,01 miliardy korun za pohledávku jejímu držiteli – PGRLF. K tomu se zaváže nepřímý akcionář Setuzy, firma Campaspol Holding. Dalších 100 milionů korun doplatí Český olej za balík 38,3 procenta akcií, které byly na tuto firmu převedeny z PGRLF,“ uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič. Připomněl, že za pohledávku, která tvoří 1,7 miliardy korun a s příslušenstvím přes čtyři miliardy korun, byla v obchodní veřejné soutěži vyhlášené loni v květnu nabídnuta nejvyšší částka 815 milionů korun. Soutěž však byla v červenci 2006 zrušena zejména z důvodu možných právních vad.
 
„Dohoda o narovnání je pro stát ekonomicky výhodnější než další pokračování exekuce, u které čím dál více hrozilo nebezpečí, že povede k vyhlášení konkursu. Naděje na uspokojení pohledávky by v takovém případě byla pravděpodobně nižší než dohodnutá částka,“ konstatoval ministr Gandalovič. Toto potvrdila také ekonomická analýza poradenské firmy KPMG a rovněž posudek renomované právní kanceláře.
 
V dohodě o narovnání se Setuza dále zaváže k tomu, že ponese náklady, které fondu vznikly v souvislosti s vymáháním pohledávky. Dohoda bude rovněž zahrnovat záruku, že společnost Setuza bude ochráněna před dalšími spornými závazky.
 
Veškerá finanční plnění sjednaná v dohodě o narovnání budou uhrazena jednorázově. Poté bude možné zastavit exekuci, kterou na Setuzu vyhlásil loňského 15. listopadu Okresní soud v Ústí nad Labem,“ oznámil ministr Gandalovič. Doplnil, že dohoda bude rovněž zahrnovat předkupní právo PGRLF na minimálně 38 procent akcií společnosti Setuza.
 
Konečný návrh postupu řešení pohledávky PGRLF vůči Setuze předložil ministr zemědělství vládě na základě jejího usnesení z 12. března letošního roku. Včera mu kabinet svým usnesením uložil zajistit uzavření dohody o narovnání.
 
„Po letech právních sporů a panující nejistoty firmy tím bude celý případ uzavřen a firma bude moci dále fungovat jako významný zaměstnavatel v regionu a rozhodující odběratel řepky od našich zemědělců,“ uzavřel ministr Gandalovič.
 
Táňa Králová
tisková mluvčí MZe
Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021