Bezpečnost potravin

Testování bezpečnosti potravin zjednoduší a urychlí GeneDisc Cycler

Vydáno: 20. 9. 2011
Autor: Ing. Dana Nehasilová

Technologie GeneDisc® společnosti Pall Corporation urychluje testování vzorků potravin na přítomnost kmenů patogenu E.coli O104:H4 produkujících toxiny (STEC).

Port Washington, N.Y., (Business Wire) – Korporace Pall Corporation (NYSE:PLL) představila svůj nový přístroj s názvem GeneDisc® Cycler určený k testování patogenů a mikroorganismů způsobujících kažení potravin. Tento systém detekce patogenů umožňuje testaci 96 vzorků za méně než jednu hodinu na rozdíl od několika dní nutných u tradičních metod. Pracuje na bázi robustní RT-PCR (real time polymerase chain reaction – polymerázová řetězová reakce v reálném čase), díky které je nový cycler rychlejším a praktičtějším screeningovým nástrojem pro detekci mikrobiálních kontaminantů v potravinách.
Systém GeneDisc je již hojně využíván k identifikaci patogenů v potravinách. Je jedinou metodou ověřenou AOAC (Association of Analytical Communities Research Institute, AOAC je nezisková vědecká společnost, která se věnuje mezinárodním standardům pro analytické a testovací metody používané v potravinářském průmyslu) pro identifikaci non-0157 STEC v mase. S pomocí nového GeneDisc systému je možné současně zpracovat až 8 GeneDisc desek, což exponenciálně zvyšuje schopnosti testu a jeho kapacitu. Tak dokáže odhalit až 10 druhů mikroorganismů ve stejném vzorku a generuje až 480 výsledků za hodinu.
„Nový GeneDisc cycler je dalším krokem vpřed v boji proti mikrobiální kontaminaci potravin. Umožňuje méně specializovanému personálu rutinně provádět sofistikované testování biologických vzorků a zajistit detekci citlivých a specifických patogenů v průběhu několika hodin“, uvedl Jonathan Pratt, prezident Pall Food and Beverage.
Více informací o produktu GeneDisc® Cycler je k dispozici na adrese: www.pall.com/biopharm_53215.asp
 
Food Safety Testing Simplified And Accelerated With Pall GeneDisc Cycler
[2011-09-16], www.dairynetwork.com