Navštivte také

Předchozí reklama
Následující reklama
Počet záznamů: 12
Navštivte také: MZe ČR – Bezpečnost potravin
MZe ČR – Bezpečnost potravin
Navštivte také: Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Navštivte také: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Navštivte také: Státní veterinární správa ČR
Státní veterinární správa ČR
Navštivte také: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský
Navštivte také: Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Evropský úřad pro bezpečnost potravin
Navštivte také: Státní zdravotní ústav
Státní zdravotní ústav
Navštivte také: Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Meziresortní komise pro řešení jódového deficitu
Navštivte také: Kancelář WHO v České republice
Kancelář WHO v České republice
Navštivte také: Víš co jíš? (informace o výživě)
Víš co jíš? (informace o výživě)
Navštivte také: Knowledge Junction EFSA
Knowledge Junction EFSA
Navštivte také: Evropská rada pro informace o potravinách
Evropská rada pro informace o potravinách

Přidat článek SVS ČR: Mise FVO na neobchodní dovozy do kategorie

Systémy řízení kvality a bezpečnosti potravin - Archiv > Systémy řízení kvality a bezpečnosti potravin - Archiv> Potravinářství - Archiv
Aktuality DO > Aktuality DO
Aktuality > Aktuality

SVS ČR: Mise FVO na neobchodní dovozy

Vydáno: 1.6.2011
Tisk článku
Autor: SVS ČR
Tisková zpráva SVS ČR ze dne 31.5.2011.
Mise na neobchodní dovozy – pochvala

V uplynulém týdnu byl náš systém státního veterinárního dozoru opět kontrolován, šlo o misi z FVO (Food and Veterinary Office) - Potravinového a veterinárního úřadu – (mise DG SANCO /2011-8928), zaměřenou na neobchodní dovozy komodit živočišného původu. Byli jsme hodnoceni na výbornou. A výsledky mise zhodnotil ministr zemědělství Ivan Fuksa: „Závěr kontrolní mise Evropské komise zaměřené na zásilky ze třetích zemí je dalším důkazem, že naše kontrolní orgány pracují kvalitně. Na jednotném trhu EU, ale i s ohledem na postupující globalizaci jde požadavek na důsledné a účinné kontroly, a tím zajištění důvěry zákazníků, ruku v ruku se zásadou volného pohybu zboží.“

V týdnu od 23. do 27. května 2011 proběhla v ČR kontrolní mise Evropské komise zaměřená na kontroly dovozu zásilek neobchodní povahy ze třetích zemí. V rámci této mise prověřovali inspektoři z Potravinového a veterinárního úřadu (FVO) na několika místech vstupu do ČR systém kontrol a výkon dozoru při dovozu zvířat v zájmovém chovu a produktů živočišného původu pro osobní spotřebu, které jsou přivážené na území ČR ze zemí mimo EU.

Jelikož podle veterinárního zákona provádějí kontrolu takových zásilek zvířat a živočišných produktů celní úřady v rámci celní kontroly cestujících a jejich osobních zavazadel, podílela se na přípravě a průběhu této mise kromě orgánů veterinární správy také Celní správa České republiky, zejména Generální ředitelství cel. Další oblastí, o kterou se inspektoři během kontroly zajímali, byl dozor nad likvidací vedlejších živočišných produktů vznikajících na mezinárodních letištích. Jedná se zejména o kuchyňské zbytky z mezinárodní přepravy a potraviny dovážené cestujícími, jež nesplňují podmínky pro vstup na území EU.

Po pondělním úvodním jednání prověřili inspektoři v průběhu týdne situaci na třech mezinárodních letištích (Praha, Karlovy Vary, Brno), a také na mezinárodní poště v Praze. Bezproblémový průběh mise potvrdil úzkou spolupráci mezi provozovateli letišť, místně příslušnými krajskými veterinárními správami a celními úřady a avizoval dobré výsledky, které potvrdili inspektoři během závěrečného jednání.

Toto hodnocení konvenuje s výsledky i ostatních misí, které prověřovaly úroveň našeho státního veterinárního dozoru. Od doby, kdy byla ČR přijata za člena evropského společenství, nebyl nikdy důvod pro přijetí jakýchkoli omezení. Nicméně tato mise byla jednou z nelépe hodnocených, nebyly totiž formulovány žádné připomínky, ani nebyla vyslovena žádná doporučení.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

 

Tyto stránky provozuje Ministerstvo zemědělství © 2021