Bezpečnost potravin

Schoko-Minis pro zdravé zuby

Vydáno: 10. 3. 2010
Autor:

Čokoládové figurky s izomaltulózou balené jednotlivě zaznamenaly velký úspěch. Jsou uznány německým spolkem „Aktion zahrfreundlich“ jako bezpečné pro zuby.

Čokoládové figurky Schoko-Minis od německé firmy Weibler  (ze speciální čokolády Barry Callebaut, viz Čokoláda pro zdravé zuby,  Čokoláda “přátelská“ k zubům schválena zubními lékaři ), které váží 8,5 g a jsou balené jednotlivě jako lízátko na špejli, se během 3 měsíců r. 2009 v Německu staly absolutním vítězem online-prodeje. Zubní lékaři a další organizace zaměřené na péči o zdravé zuby nakoupily přes 40 000 kusů. Čokoláda obsahuje izomaltulózu (cukr vyskytující se v medu a získávaný z řepného cukru), která zubům neškodí, ani nepůsobí laxativně.

V r. 1985 byl v Německu založen spolek pro zdravé zuby „Aktion zahrfreundlich“,  jehož členy se stali vědci, zubaři, nutricionisti, zdravotní pojišťovny aj. Bylo vytvořeno logo, které je používáno na výrobcích splňujících požadavek, že neškodí zubům. Konzumace takových výrobků umožňuje, že není nutné si zcela odpírat sladkosti.

Podobně jako v Německu, působí spolek Aktion zahnfreundlich i ve Švýcarsku.


Süsswaren, 54, 2009, č. 11/12, s. 20

Aktion zahnfreundlich e.V.