Bezpečnost potravin

Salima 2004 v novém hávu

Vydáno: 25. 6. 2003
Autor:

Tisková zpráva BVV, a.s. o nové koncepci potravinářských veletrhů pořádaných v příštím roce.

SALIMA 2004 – koncepce a termíny

SALIMA – komplex Mezinárodních potravinářských veletrhů se v příštím roce  představí s pozměněnou koncepcí a v nové podobě. Pozici mezinárodního veletrhu definitivně opouští veletrh PIVEX, který se od roku 2004 stane součástí oborové náplně veletrhu SALIMA. V  termínu od 2. do 5. března 2004 se potravinářské veletrhy na brněnském výstavišti představí ve složení :
SALIMA – 24. mezinárodní potravinářský veletrh
MBK – 2. mezinárodní veletrh mlynářství, pekařství a cukrářství
INTECO – 21. mezinárodní veletrh zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování
VINEX – 11. mezinárodní vinařský veletrh

Termín uzávěrky přihlášek je 30. září 2003. Pro vystavovatele, kteří se přihlásí k účasti v termínu uzávěrky, jsou připraveny ceny za pronájem výstavních ploch na úrovni roku 2002! Firmy, které se veletrhů zúčastní poprvé, mohou využít pro svou prezentaci zvýhodněné nabídky pronájmu výstavní plochy, vč. výstavby jednoduchého stánku – tzv. Akční nabídku.

Rozmístění podle branží v pavilonech bude více méně tradiční. Pavilony C, D, E, F a částečně pavilon V budou patřit veletrhu SALIMA. Vystavovatelé veletrhu INTECO obsadí pavilon V, v pavilonu A bude situován veletrh VINEX a Centrum nápojového průmyslu, vč. vystavovatelů z oboru pivovarnictví a sladovnictví, a v pavilonu B veletrh MBK. V pavilonu H proběhne již 10. ročník soutěže GASTRO JUNIOR BRNO 2004.

V duchu nové koncepce veletrhu bude organizován i odborný doprovodný program – SALIMA 2004 se stane místem setkání nejvyšších vládních představitelů –ministrů zemědělství kandidátských zemí do EU a významných představitelů státní správy a oborových špiček, např. zasedání ministrů zemědělství zemí V4 či Mezinárodní potravinářská konference za účasti ministrů zemědělství všech kandidátských zemí do EU a Rakouska a Německa.

SALIMA 2004 bude první dva dny určena výhradně odborníkům, tzn., že vstup do areálu výstaviště bude umožněn pouze po registraci odborného návštěvníka a zaplacení celodenní vstupenky bez možnosti využití zlevněného vstupného či jiných výhod. Třetí den bude veletrh zpřístupněn také odborným školám a poslední den v pátek i laické veřejnosti.