Bezpečnost potravin

Salámy “Clean Label“ pro děti

Vydáno: 2. 11. 2010
Autor:

Německé masné výrobky vyrobené bez použití umělých přídatných látek určené přímo pro děti.

Podle svých vlastních informací představila německá soukromá řeznická firma H. & E. Reinert z Vestfálska, prostřednictvím svých párků a salámů s medvídkem na obalu, první dětské masné výrobky, které odpovídají výrobě „Clean Label“ (Označení potravin v jejichž recepturách je méně umělých barviv, konzervačních prostředků a aromat. Je zde snaha, aby seznam složek uvedený na obalu potravin byl co nejkratší a nejsrozumitelnější)
Versmolderský producent masných výrobků rozšířil svůj sortiment řady s medvídkem, zavedené v roce 1998, o dva nové produkty, jejichž receptury přepracoval podle nejnovějších vědeckých poznatků o výživě v oblasti dětské výživy. Při výrobě se firma zcela vyhnula použití chuťových a povzbuzujících látek, barviv a aromat, stejně tak  jako dalších přídatných látek označených E kódem. Všechny masné výrobky s medvídkem na obalu kromě toho ještě navíc neobsahují lepek, mléko, vaječný bílek ani laktózu.
Nový koncept řady masných výrobků s medvídkem byl doprovázen televizní reklamní kampaní pro tuto koncepci výživy s mottem „O přestávce zdravou svačinu“.
 
Fleischwirtschaft, 2010, 90, č. 3, s. 87 ISSN 0015-363X
Erstes Clean-Label für Kinder